Ikony

Generální sponzor

 

Hlavní sponzoři

 

Sportovní sponzor

 

Partneři

 

Jsme součástí 

 

Závěr 9.ročníku

Vitezove Zeny-2024

Ahoj Vyzyvatelé a Příznivci Peruna

Před pár dny se ozvalo zase 3.2.1 start a 9.ročník Lázně Luhačovice Perun SkyMarathon se dal do pohybu pod Javorovým vrchem . Pod startovním obloukem se postavilo 220 odvážlivců z 270 přihlášených vyzyvatelů, kteří věděli, že tento ročník nebude zadarmo. Vždyť ve vrcholových partyjích se ještě držel sníh a bylo tam dost mokro a blátivo. Přesto ale Perun zůstal příznivě nakloněn vyzyvatelům a místo deště a mlhy seslal závodníkům sluníčko a modrou oblohu. A tak se s těžkostmi tratě mohli chrabře popasovat všichni rovným dílem. Nejlépe si s tratí poradil Slovenský bušič – Blahušiak Martin, který pod Kilpi bránou proběhl v čase 04:44:32s, čímž si vysloužil zápis do Perunovy pečetě. Za ním se umístil celkově druhý, ale jako první Čech v čase 04:54:51 – Cimbálník Pavel. Pomyslné absolutní vítěze doplnil v čase 04:59:05 -Jakub Uherek, následovaný Pavlem Brýdlem, -04:59:37, čímž se uzavřela trojice nejlepších českých závodníků.

Nik_9216-1

V kategorii něžného pohlaví se jako první a v celkovém pořadí patnáctá s časem 5:32:57 umístila a potřetí své jméno vyryla do pečetě – Anička Straková.. Za dvacet l minut se cílem protáhla druhá lady s časem 5:52:08 –a celkově dvacátá první Pospíšilová Kateřina, kterou následovala bronzová Kateřina Klepačová s časem 05:56:07.

 O tom, že trať byla opravdu náročná svědčí i fakt že 10 % startovního pole nedokončilo závod a do limitu 8 hod a 45 minut se vlezlo 156 startujících preťekárou:o)

Touto cestou chci pochválit trojici posledních závodníků, kteří dorazili do cíle za jejich pomoc při zranění jedné závodnice, kdy ji poskytli pomoc a počkali s ní do příjezdu Horské služby. Krásná ukázka fair play a toho, že v horách si jsme všichni nápomocní!!!

Deti-2

Zatímco se závodníci rvali na trati, tak v prostoru cíle se nainstaloval skákací hrad pro děti, kteří se v něm rozehřáli před následnými  závody. Závod nejmenších byl nakonec rozdělen do čtyř kategorií dle věku a každý špunt si vyběhnul pěknou odměnu, za to, že dal přednost pohybu před jinou horizontálně pozorující , nebo prsty datlující aktivitou. Což je za Peruna největší výhra. Nejmenší ratolesti si zazávodili i se Sobíkem Kilpíkem a Ti větší se poté popasovali s dětskými stanovišti a překážkovými dráhami.

Deti-1 Medaile

 Když se poté blížila 18.hodina, většina startovního pole už byla buď na občerstvení, nebo se právě po doběhu napájela Iontákem od Hammer Nutrition, či ládovala do sebe, banány a další pochutiny, my pomalu připravovali vyhlášení vítězů, kde byli vyhlášeni nejlepší 3 borci a borkyně v každé z kategorií , jako i nová disciplína Rychlá Máti a Rychlej Tatík. Na stupně si také pro ocenění došel nejstarší účastník závodu, který dokončil v 70 letech tohle Perunovské peklo !!

 

Vyzyvatelé Peruna, fanoušci a ostatní! 

Touto cestou bych rád vyslovil velké díky generálnímu partnerovi závodu Lázně Luhačovice za podporu kterou pomohl uskutečnit devátý ročník Peruna. Dále hlavním partnerům Moravia Steel, Město Třinec, Moravskoslezskému kraji bez jejichž spoluúčasti by nebylo možno vytvářet závod jaký máme. Velký díky patří sportovnímu partnerovi KILPI kteří nejenže oblékli závodníky, ale i nás pořadatelé do slušivých bund, čímž myslím že pořadatelé byli nepřehlédnutelní jak na trati tak v zázemí závodu. Dále společnosti  Hammer Nutrition za zajištění pitného režimu na občerstvovacích stanicích + gely a protikřečové tablety. Dále společnostem Běž.cz, Lepus.cz, Focus People a Ski areálu Řeka za umožnění zřízení občerstvovačky v jejich resortu, jakož i Lesům ČR za možnost běhat v Beskydech. Dále Flight Parku Javorový za zázemí závodu a české Skyrunningové asociaci, že svěřila status Mistrovství ČR na Perunovy bedra.

 Nik_10001-141  Nik_9376

Ovšem Perun není jen o partnerech, závodnících a fanoušcích, ale také hlavně o Perun Teamu. Těch lidí kteří staví stany, vozí občerstvovačky, dělají rozvědčíky, zařizují registrace, podporují a nalévají nápoje, značí a následně odznačují trať, hlídají děti nebo jim připravují závod. Těm všem kteří na sobě nosí pořadatelské triko Peruna patří nevyslovitelné díky, protože bez nich by Perun nebyl Perunem. A největší díky vyslovuji své ženě Bašce a mým třem opičákům Klárce a Kilimu a Krykrymu za tu trpělivost kterou mají s trochu trhlým tátou.

Na závěr chci požádat ty, kdo se chtějí podělit o své články a fotografie, aby je zaslali na oficiální mail závodu a Perun Team je zařadí poté do složek PRESS a FOTO, ať při dlouhých večerech je co číst.

 A u jubilejního 10.ročníků snad se všemi ve zdraví nazdar. 

„Life is Vertical“

Maky

Blíží se to

Finish-medaile

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Tak jen připomínáme. Dnes po 20hodině se uzavře startovní listina a závodníci budou mít přiřazená startovní čísla.Takže každý si poté najde své ctěné jméno a k tomu i číslo pod kterým se půjde hlásit k prezentaci. Prezentace bude v pátek od 17 do 19hod a poté v den závodu od 7:00 do 8:45.

Ti kdo se  hlásili nyní těsně a nevidí u sebe status zaplaceno tak pošlou printscreen na mail perunmaratonseznam.cz tak, abychom je mohli eventuelně ještě zařadit do startovky. Potom už jen možnost registrace a to pro 20 volných čísel.

V místě startu bude stan od partnera závodu KILPI a při páteční prezentaci bude i možnost vyzkoušet nějaké energetické vzorky od společnosti HAMMER Nutrition.

Nohy do klidu a restovat, Perun přichází.

Life is Vertical 

Perun

Finish-medaile-2

Parkování a vyvěšená startovka

Parkovani

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Tak co se bude jíst , jak bude probíhat závodní den a pravidla  už Vám Perun pověděl.Takže pokračujeme v seriálu informací dále:)

Pro ty kdotvrdí, že na Pečeti Peruna není kam vepsat další borce, tak máme důležitou informaci - místo se dycinky najde :o)

Pecet

A ted už přinášíme další nutné informace k hladkému průběhu závodu.

Startovní listinu naleznete pod záložkou STARTOVNÍ LISTINA.'TA BUDE VYVĚŠENA BĚHEM ZÍTŘEJŠÍHO VEČERA. Ti kteří se BUDOU REGISTROVAT A NEBUDOU MÍT ZAPLACENO po 25.4.2024  tam vidět nebudou a musí se zaregistrovat v pátek a nebo sobotu jako nový vyzyvatelé Peruna při klasické registraci.Uvolníme navíc 20 startovních čísel.

 Registrace - pátek od 17:00 - 19:00 - v prostorách Flight Parku Javorový

                 (prosím, aby tuto možnost využilo co nejvíce závodníků z blízkého okolí , aby sobotní registrace byla hlavně pro ty závodníky z daleka a případné změny registrace)

                  sobota - od 7:00 - 8:45

Čip - jedná se o čip, který je umístěn přímo na startovním čísle,proto je nutné mít Startovní číslo upevněné na HRUDI, nebo na Stehně,ale vždy ze PŘEDU!!!!! Ten kdo bude mít číslo s čipem na batohu, na zádech, z boku nebude mít sejmutí při průběhu bránami a tudíž ani zaznamenaný čas. Není nutná žádná záloha.

Parkování - Máme k dispozici opět od města Třinec 2 parkovací plochy, které jsou znázorněny na obrázku

P-1 -parkoviště pod lanovkou - kapacita 100 aut - parkování vyznačeno

P-2 - záchytné parkoviště cca 150m od hospody MIARKA- kapacita 50 aut - parkování vyznačeno

P-3 - parkování u HASIŠSKÉ ZBROJNICE -Parkování povoleno- bude řízeno pořadatelem

pravidlo parkování bude jednoduché - KDO DŘÍV PŘIJEDE, TEN MÁ BLÍŽE NA START a PREZENTACI!!!:O)

 V tomto směru, pokud cestujete samotní, pokuste se přes Perun diskusi na FB dohodnout společnou jízdu. S parkováním nám bude nápomocná i Městská policie Třinec, proto vemte tuto informaci v potaz, aby nedocházelo k zbytečnému blokování nějakých vjezdů k obytným částem.

 Pro rodiče s dětmi máme důležité info- Bude pro děti opět připraven závod pro děti, skákací hrad,tetování pro děti a různé hry, takže škvrňata vemte s sebou:o) Deti se budou do závodu registrovat poté co bude odstartován hlavní závod v 9:15 hod. POté budeme děti zapisovat a bude se připravovat program a harmonogram dětských závodů.

Life is Vertical

Maky

Přečíst pravidla ,časové brány a Itinerář tratě

Mobilni-telefon-samsung-galaxy-mini-tass-ve-s5570i-lime-green_ien139521  Camelback-omega-deluxe  Hulky_big

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Jak všichni víme, závod se koná v CHKO Beskydy, proto se prosím budeme podle toho chovat a nebudeme nic odhazovat ba dokonce ničit! Prosím berte tuto informaci za nejdůležitější, neb od toho všeho se odvíjí další vývoj vyjednávání se zelenými organizacemi. A nyní již k technickým věcěm.

Povinná výbava - V povinné výbavě je nutný plně nabitý mobilní telefon!!! A řádně zabezpečený proti vodě!!! Důvod je jednoduchý - čekají Vás 2 technicky náročné seběhy, kde hrozí poranění závodníků a ačkoli na trati budou rozvědčíci, není v našich silách je obsadit na každém metru tratě. Proto je jedinou nutnou zátěží, kterou musíte sebou nést během závodu - mobilní telefon. Ten můžete užít v případě zranění, popřípadě zavolání pomoci druhému závodníkovi. Na startovních číslech budete mít natištěna 3 tel. čísla - HELP PHONE  a číslo na HORSKOU SLUŽBU. Pevně věříme, že nebudete muset tato čísla využít, ale pro Vaší bezpečnost je to nezbytná nutnost.

Hůlky – Hůlky smí závodník použít v závodě hned od Startu. Nesmí mu být podány cizí pomocí během závodu. Ovšem rozhodne – li se , že již nechce užít hůlky v závodě, má právo je předat support teamu na jedné z občerstvovacích stanic nebo na povolených místech(Košařiska nebo vodárna) Vrátit hůlky na jiné občerstvovací stanici zpět závodníkovi je zakázáno a bude trestáno diskvalifikací! Pořadatel ani nikdo z pořadatelského teamu nebere zodpovědnost za odložené hůlky!!!

 

Cizí pomoc – Závodník smí užít cizí pomoci( support team podá jídlo, pití, oblečení, sebere hůlky) pouze v prostoru oficiálních občerstvovacích stanic - Guty / Řeka / údolí Tyry / Kozinec a na dvou povolených místech - Košařiska a Vodárna pod Javorovým.. Jinde nesmí být závodníkovi poskytnuta jakákoli pomoc. Dojde – li k takové pomoci a bude prokázána, závodník je okamžitě diskvalifikován!

 

Odpadky z energie – Prázdné obaly z energetických gelů, či sáčky z energetických tablet a jiné obaly, musí závodník vyhazovat pouze v prostoru občerstvovacích stanic. Na trati je přísně zakázáno odhazovat jakýkoli nepořádek (obaly od gelů, tablet, pití atd) Bude – li závodník usvědčen, že vědomě vyhazoval odpadky na trati mimo určená místa, bude okamžitě diskvalifikován.

 Značení 

Trať bude značena pomocí mlíka, rozcestníků s logem Peruna a na křižovatkách, kde by závodník si nebyl jistý budou ještě rozvědčíci.

Časové limity -

                         SkyMarathon - úsek Start -  Javorový vrch (polovina tratě) -  4,5 hod - tzn, že závodníci kteří proběhnou hřebenem ve 14:05 již nebudou puštěni dále do druhé části závodu a budou odkloněni zpět do cíle.

                          SkyMarathon - ne celou trať  závodu jest limit - 8 hod a 45min         

Support u OB stanicAuta parkujte pouze na parkovištích k tomu určených, nezajíždějte v Gutech a ani v Řece autem k Občerstvovací stanici. Jste sportovci tak tam doklusejte. Pokud někdo ze supportů, či fanoušků zajede autem k OB , kde nemá co dělat budou pořadatelé nuceni jej vykázat ,případně zavolat Polici ČR, tak si nedělejme problémy.            

Časové Brány - 1.OB - 10:45 - 1,5hod od startu

                            2.OB - 13:00 - 3 hod a 45min od Startu

                            Javorový vrch - 13:45 - 4hod a 30min od Startu

                            3.OB - 15:15 - 6 Hod od Startu

                            4.OB - 16:30 - 7 a 15min od Startu

                            Uzavření Finishe a začátek vyhlašování- 18:00 - 8hod a 45min od Startu.

Itinerář tratě - SkyMarathon

Start- sjezdovkou na Javorový - po modré tur.zn dolů doprava - doprava do lesa(technicky značeno) - 1.Občerstvovačka - stoupání pod gutské Peklo(technicky značeno) - doprava pokračuj zelenou tur.zn - Gutské sedlo - zatočíš doleva na žlutou tur.zn- stoupání na Vrchol Javorového(technicky značeno) - z Vrcholu doprava po modré tur.zn směr Šindelná hned pod vrcholem zahneš doprava na žlut.tur zn-odkud se napojíš na seběh dolů(technicky značeno) - technický seběh do Řeky(koryto potoka, průsek) - 2 Občerstvovačka - Výstup pod lanem - Vrchol Príslop - Doprava dolů seběh pod lanovkou do Řeky - stoupání na Hřeben(Technicky značeno) - poté hřebenem na vrchol Javorového (časová brána - 4hod:30min od startu) - pokračuješ 200m směr Javorový Vrch odkud zahneš doprava dolů směr TYra, lesní cesta, která 2x protne asfaltovou cestu vedoucí na chatu Javorový)poté pokračuješ lesnickou cestou technickým úsekem   směr Tyra Most(vše značeno mlíkem)  3.Občerstvovačka(časová brána - 6hod od startu) - odtud technicky značeno stoupání s napojením na žlutou tur.zn na Ostrý - Ostrý - seběh technicky značeno do Košařisk lesem a na závěr cestou - Košařiska- stoupání po modré tur.zna do sedla Ostrý a následně stoupání po žluté tur.zn směr Ostrý - poté doprava napojení na traverzovou cestu  směr Kozinec(značeno technicky) - Kozinec=4.OB - po modrué tur zn dolů do Tyry - přeběh 200m asfalt -zabočíš doleva na zelenou tur.zn a poté doprava pod Grande Finále a nahoru  na chatu Javorový -Po výstupu  následný seběh sjezdovkou kterou si stoupal po startu do Cíle

Dalo velikou práci nalézt společnou dohodu s CHKO Beskydy a Lesy ČR,soukromými vlastníky pozemků abychom mohli uskutečnit tento závod. A jelikož naším cílem je vytvořit závod s tradicí, aby i další ročníky byly bezproblémové a mohli si jich užívat i další přívrženci Skyrunningu, prosím mějte hlavně poslední pravidlo na paměti. Běháme v horách protože nás to nejen baví, ale jelikož k nim máme i pokoru a úctu a chceme ať slouží všem.

 

Díky za pochopení a těším se na startu 

 

Life is Vertical

Maky

Občerstvovací stanice

_igp9575

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Někteří z Vás si jistě kladou otázku, co bude na trati za jídlo k dispozici. A tak zde máte následující soupis, aby jste věděli do čeho jdete a dle toho přizpůsobili svou stravu, popřípadě nachystali svému support teamu své jídlo , které Vám smí podat v občerstvovací zóně.

1.Občerstvovačka - Guty Rucki - 5,3km - Iontový nápoj HAMMER+ voda 

2.Občerstvovačka - Řeka  - 13km(výběh) a 15km(seběh) - Iontový nápoj HAMMER + voda + kofola + banány + jablka + čokolády + sůl  + koláč + gely HAMMER 

3.Občerstvovačka - Tyra u Mostu - 22km - Iontový nápoj HAMMER + Gely HAMMER + voda + banány + sůl + salám

4.Občerstvovačka - chata Kozinec - 34km - Iontový nápoj  HAMMER + voda + kofola+ banány + salám + škvarková pomazánka + čokoláda + sůl + gumové bombony

Cíl - Jídlo těstoviny  (Boloňská / varianta boloňská i pro vegetariány)   + pití Iontový nápoj HAMMER + voda + kofola

Takže poladit stravu a pomalu se mentálně připravit:o)

Life is Vertical

Perun team

Moravia Steel partner časomíry

 

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

dovolujeme si Vám oznámit,že pro letošní 9.ročník Peruna se stala hrdým partnerem časomíry společnost MORAVIA STEEL.

DĚKUJEME A UŽ SE TO BLÍŽÍ

Life is Vertical

Perun

Oficiální mapa tratě 9.ročníku 2021 + uzavření startovky

 Mapa2022

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Jak se už pomalu stává tradicí, vždy pár dní před ostrým startem závodu zveřejnujemě oficiální trať závodu. I letos tomu nebude jinak . A tak nyní inzerujeme oficiální schálenou trať pro devátý ročník Lázně Luhačovice Perun SkyMarathonu. Trať je téměř identická s posledním ročníkem. Jen smutnou zprávou pro Vyzyvatele bude, že Stoupání v řece a grande Finále BUDOU:o)

Startovka se vygeneruje zítra 24.4.2024 takže kdo nebude mít uhrazeno startovné a neuvidí u svého jména status Zaplaceno, tak prostě ve startovce není a může doufat , že dostane číslo při registraci v den závodu.Ale čísel pustíme jen 20.

Trasa

1.seběh k 1.OB se trochu protáhne po lesní cestě a napojí se bikerskou trasou na původní sbíhající cestu

2.Seběh z Ostrého do Košařisk se v závěrečné části vyhne seběhu po louce a oběhne se po lesnické cestě.(Louka je soukromá )
Zbytek je klasika
 
V Košařiskách a u Vodárny v Oldřichovicích je povoleno příjmout pomoc od Vašich supportů!!!Jinak pouze v části OB.stanic.
Fanoušky i support žádáme aby auty nezajížděli až k 1 a 2 OB.Jsou tam zákazy vjezdu tak je prosím dodržujte a ten kousek si dojděte pěšo,ať se nedráždí majitelé pozemků, kteří nám vycházejí vstříc a závod uskutečnit.

odkaz na celou trať ve formátu GPX naleznete zde + animaci naleznete zde, kde si jej můžete stáhnout.

 

 

 

Lesy-crr

Je naší poviností Všem účastníkům závodu zdělit, že konání akce  Lázně Luhačovice Perun SkyMarathon umožníl  podnik Lesy České republiky s.p a tímto jim Perun děkuje za pomoc při vyjednávání tratě.

Dále upozornujeme závodníky, že musí dbát zákonitostí pohybu v přírodě a lesích ČR

- V souvislosti s konáním akce nesmí dojít ke škodám na lesních porostech (zejména poškození mladých porostů do výše 2m). Dále je zakázáno rozdělávat oheň, je zakázáno rušit klid a ticho, zákaz vstupovat do oplocených míst, nocovat v mysliveckých zařízeních a zákaz zněčišťování lesa odpady a odpadky. Dále je zakázáno se pohybovat v probíhají těžební práce.

Děkujeme

Life is Vertical

Perun team.

Program pro děti

Plakat-2024-pro-deti

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Ještě než Vám začneme dávat důležité předstartovní informace tak dáváme tu nejdůležitější:o) Pro děti je jako v minulých ročnících připravena zábava v podobě - běžeckých závodů pro děti, skákací hrad, tetovačky, maskot Sobík Kilpi a další stanoviště kde si malí caparti mohou zaskotačit, během toho co jejich Mámy a Tátové budou prohánět Peruna po Javošku a Ostrém. Takže kdo může a chce klidně dětska s sebou

konec hlášení

Perun

pomoc pohybem

Pomoc-pohybem

Ahoj Vyzyvatelé Peruna
Jelikož Perunek má kapku vyšší hodnotu nastoupaným metrů dovolujeme si Vás oslovit s podporou pro projekt - Sbírky pro podporu fyzioterapie hendikepovaných dětí v centru Bazalka.
Jelikož se jedná o hezkou věc, tak rádí dáváme do světa info o těchdle lidičkách. Pro více info klikněte na obrázek:)
Tak partyjo už se to blíží
Life is Vertical
Perun

Triko 2024

Triko-2024

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

startovní čísla jsme Vám ukázali, tak nebudeme lakýrky a ukážeme aj ty trička:o) Které budou od KILPI s Perunovým designem.

 

Life is Vertical

Perun

Oč se bude závodit

 Ceny-2024-

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Necelý měsíc nás dělí od boje o titul Mistra a Mistryně ČR v SkyMarathonu na devátém ročníku Lázně Luhačovice Perun SkyMarathonu. A proto pouštíme ven info oč budou všichni závodit a co obdrží tedy nejlepší z Vás.

 První tři ženy a muži v každé kategorii (ženy do 40let a nad 40 let, muži do 40 let a nad 40 let) obdrží poukázky na nákup zboží  od společností         Kilpi-l02b-blue-black        Bez-logo_            Hammer-nutrition-logo

 

 První tři nejlepší ženy a muži v absolutním pořadí , tedy Mistří a Mistryně ČR a více mistři/mistryně  a druzí vícemistři/mistryně obdrží finanční odměnu 

 

1 místo – 5000,-

2. Místo  - 3000,-

3.Místo  - 1500,-

 Life is Vertical

Perun 

 

Vzhled startovního čísla

 Startovni-cislo-2024

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Přinášíme info s čím poběžíte na hrudí, či na trenkách ,ale isto ni na zádech:o)Vzhled startovního čílsa pro 9.ročník Peruna

Life is Vertical

Perun

Připomenutí konce triček

Trika-konec_li

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Pro ty kdo ještě nemá uhrazené startovné na 9.ročník Peruna, připomínáme, že trička posílají do tisku PO SVÁTKU JAJEK A POMLÁSKY - 2.4.2022.

Tudíž ten kdo nebude mít uhrazeno startovné do 31.3.2022 nemá nárok na Perunovo tričko.

Registrace poté dále pokračuje pro všechny vyzyvatelé, jen bez možnosti trika.čILI ZÁVODIT MŮŽEŠ , JEN T-SHIRT MÍT JISTÉ NEBUDEŠ.

 

Life is Vertical

Maky

Partner pro ceny

Perunbez-cz

 

 

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

 Dovolte nám představit partnera běžecký obchod Bež.cz jenž se bude podílet na cenách pro nejlepší a samozřejmě každému účastníkovi také umožní nejakou slevičku 

Life is Vertical

Kdo se bude starat o pitný režim

Perun-hammer

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Dovolte nám představit partnera pro občerstvovací stanice, který nám pomůže se postarat o nutriční podporu pro Vás během závodu.

Hammer Nutrition - rodinná firma z Americké Montany, která vyrábí výživu a doplňky stravy pro běžce a vytrvalostní sportovce již od roku 1987. Jejím cílem je pomáhat vytrvalostním sportovcům dosáhnout špičkového výkonu a nejlepšího zdraví. Zakládají si na čistotě složení z kvalitních vstupních surovin. Vyhýbají se jednoduchým cukrům, a prosazují koncept komplexních, dobře travitelných sacharidů, které vám nerozhodí trávení. Široké portfolio produktů od iontových nápojů, energetických gelů, nápojů na ultra, přes raw tyčinky, proteiny, až po celé spektrum doplňků stravy pro zdraví, pohodu a lepší výkon. Více informací naleznete na www.hammernutrition.cz

Life is Vertical

Nový sportovní partner

Perunkilpi

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Dovolte nám představit nového sportovního partnera pro nadcházející 9.ročník Perun SkyMarathonu. A tramtadadaaa

Hrdým partnerem Perun Skymaratonu se stává  český výrobce outdoorového a sportovního oblečení Kilpi.

Kilpi už 10 let tvoří oblečení pro každého sportovního nadšence, určeného do každého počasí a každé výzvy. V Kilpi dbají na kvalitu a design. Právě proto je kvalita a odolnost materiálu při tvorbě produktů hlavním aspektem. Kilpi tvoří štít sportovcům po celém světě a jejich posláním je dávat zákazníkům produkty, které poskytují stabilní oporu při každé aktivitě a veškerých povětrnostních podmínkách

Life is Vertical

REGISTRACE ZAPOČALA

Registrace-spustena

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Dnem 02.01.2024 od 18:00 hod byla započata registrace do devátého ročníku Lázně Luhačovice Perun SkyMarathonu.

Registrační formulář naleznete pod záložkou REGISTRACE. Takže kdo chce  vstoupit do řad vyzyvatelů nechť směle vstoupí.

 

 
Nechť se registrace zdaří úspěšně Vám i nám. Kdo se nebojí soupeřů, šíří info do světa:o)

 

Life is Vertical

Maky

START REGISTRACE

 Start-registrace-1

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Jelikož bychom chtěli zavést novinku v kategoriích-tzv sranda kategorii - Rychlej Tatík a Rychlá Máti.prosím vemte na vědomí, že registraci posouváme na termín 2.1.2024 v 18:00.

Technicky ještě doladujeme registrační formulář, tak aby ten kdo se bude chtít této kategorie účastnit už se mohl nahlásit během registrace. A pro ty co si dobře pamatují poslední ročník, tak ano budeme si hrát s handicapy v časech :o)

díky za pochopení a 2.1.2024 to spustíme.

Life is Vertical 

Maky

PERUN 2024

Mikulas-2024

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Jelikož se blíží Mikulajda, tak Vám dáme k tomu uhlí a slupkám také svou nadílku:o)

Kdo chce a nebo ten kdo si to zaslouží, neb vezme na vědomí, že Perun povstane po zaslouženém odpočinku a 27.4.2024 si poměří síly na již 9. ročníku Perun SkyMarathonu.

Odvážlivci z řad vyzyvatelů nechť se 2.1.2024 v 18.hodin registrují do Perunových řad.

Life is Vertical

Maky

Perun a MČR CZSA

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Dovolujeme si Vám oznámit, že se Asociaci českého Skyrunningu povedlo nalézt nového pokračovatele v pozici ředitele a tahouna , který snad povede tento koráb správným směrem ,jaký byl nastolen za Sama Straky. A proto Perun i letos bude vyhlášen jako MČR v SkyMarathonu. Takže se můžete těšit vy nejlepší také na ceny od Asociace.

Life is Vertical

PERUN = 3 Body ITRA

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Díky energie Tomáše Juráně, který si vzal pod křídla zajištění ITRA bodování , můžou ti co sbírají bodíky a dokončí Peruna, připsat na svůj účet 3 Body.

Takže Vy kdo jste sběrateli ITRA bodování - Tomášovi Velký dík.

Itra

Life is Vertical

Perun

Poslední šátek z kolekce PERUN 2022

Satek-2022

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Tak 31.3.2022 jsme uzavřeli počet těch kdo si zaplatil ve startovném tričko, tak Vám nyní můžeme ukázat co budoue někteří mít na kebuli

Life is Vertical

Perun

Co s 8.ročníkem

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Jelikož se množí dotazy jak to bude s 8.ročníkem Peruna v tomto roce 2022, tak přinášíme info co a jak.

Na pečeti Peruna zůstává poslední volné místo pro zápis nejlepší ženy a nejlepšího muže, kteří by mohli být vyryti na věky věků do této trofeje. A jelikož se blbě kouká na bílé místo v tom koláči dřeva, tak plánovaný termín posledního 8.ročníku připadá na 30.4.2022, tak aby se termín dostal zpátky do jarních kolejí. Ovšem víme v jaké žijeme době a že nyní pořádání akcí nese dost velká úskalí, proto si také Perun dal čas na rozmyšlenou zda podstupovat martyrium se vším zařizováním, aby poté přišel befel shora a vše šlo tam kde slunce nesvítísmile. Ale jelikož zazněla slova „ Tati udělej zase Perunááá" tak tedy kdo chce vyzvat Peruna nechť si tedy zakroužkuje datum 30.4.2022. Jestli ale Covid a nařízení dovolí!!!

Ovšem nebude se jednat o Mistrovstí ČR v SKyMarathonu. Pokud se někdo ptá proč, tak z důvodu toho, že Česká skyrunningová asociace bohužel nenašla nástupce, který by byl ochoten vložit tolik úsilí, energie a času do vedení tohoto celku, jaké tomu vkládal její ředitel pan Sam Straka a tudíž bohužel vede k ukončení činnosti.

I kvůli těmto událostem , se Perun rozhodl poslední ročník vyhlásit jako poctu Samovi a jeho 8 letému úsilí, díky kterému se v české republice objevili i placky z Mistrovstí světa!

Čili 31.1.2022 spustíme registraci na poslední 8 ročník Peruna a budeme doufat, že zdraví a doba všem bude sloužit tak dobře, aby se pod Javcem znova rozeznělo 3.2.1 Stááááááááááárt

Life is Vertical.

Perun

Závěr

1

Ahoj Vyzyvatelé a Příznivci Peruna

Je to už skoro měsíc, co cílovým obloukem proběhli Ti, kdo se postavili na start sedmého ročníku Peruna, který proběhl po roční odmlce v dost netypickém termínu. Tedy v půlce prázdnin. A změna termínu nebyla jedinou změnou v tomto ročníku. Po ranním dešti byl dokonce poprvé zrušen i výstup na Příslop v Řece. Důvodem by stav trati, kdy pod lanem to klouzalo a hrozilo potencionální zranění závodníků v tomto úzkém úseku . Někteří doběhnuvší pěkně poděkovali za to, že toto rozhodnutí bylo správné ????. A čí jména se tedy nakonec vyryla do Perunovy pečetě? Nejrychlejším závodníkem, který se popasoval se změnou tratě, horkem a vlkostí byl ten, který se v posledních letech vždy objevil na bedně, ale stupínek nejvyšší mu vždycky někdo vyfouknul. Letos si však časem 3:55:31 pro zápis doběhl jako první a s přehledem Tomáš Maceček. Za ním se čtyřminutovou sekerou doběhl Tomáš Uherek, který nadělil třetímu Marku Causidisovi  rozestup dvanácti minut.

 3

V kategorii něžného pohlaví se jako první a v celkovém pořadí šestnáctá s časem 5:02:29 umístila Barbora Cichá. Za sedm a půl minuty se cílem protáhla druhá lady s časem 5:10:03 a celkově dvacátá Cejková Magda, která bronzové Kateřině Klepačové nadělila jednu hodinku a 5 minut. Ta se celkově umístila na 58. místě a tak ji těsně utekl šátek pro top 50 v cíli.

 2

Zatímco se závodníci promenádovali na trati, tak v prostoru cíle se nainstaloval skákací hrad pro děti, kteří se v něm rozehřáli před následným závodem. Závod nejmenších byl nakonec rozdělen do tří kategorií dle věku a každý špunt si vyběhnul pěknou odměnu, za to, že dal přednost pohybu před jinou horizontálně pozorující , nebo prsty datlující aktivitou. Což je za Peruna největší výhra????

 4

6

 

Když se poté blížila 18.hodina, většina startovního pole už byla buď na občerstvení, nebo se právě po doběhu napájela Iontákem od Restart Energy, či ládovala do sebe melouny,banány a další pochutiny. My pomalu připravovali vyhlášení vítězů, kde byli vyhlášeni nejlepší 3 muži do 40 let a zároveň Mistři ČR v SkyMarathonu, poté nad 40 let a poté nejlepší ženy nad 40let a do 40 let společně s Mistryněmi ČR v SkyMarathonu. U žen do 40 let se premiéra vyhlášení musela opakovat, protože Maky zjistil, že list má dvě stránky a ty výsledky jsou správné na té straně druhé, nikoli tam, kde 15 minut koukal s mikrofonem u pusy ????. Poté si ceny převzali ještě nejmladší a nejstarší účastníci závodu, mezi nimiž byl věkový rozestup pěti dekád. Poslední cenu a finisherskou medaili jsme pověsili na krk závodnici, která to chtěla vzdát na Kozinci,ale nakonec s časem 9:31:33 cílem proběhla.

 228279675_347237086877150_804566328777732540_n9

Vyzyvatelé Peruna, fanoušci a ostatní! 

Touto cestou bych rád vyslovil velké díky generálnímu partnerovi závodu Lázně Luhačovice za podporu kterou pomohl uskutečnit v této nelehké době sedmý ročník Peruna. Dále hlavním partnerům Moravia Steel, Město Třinec, bez jejichž spoluúčasti by nebylo možno vytvářet závod jaký máme. Velký díky patří sportovnímu partnerovi Inov-8/ Craft, kteří hodili pomocné laso v momentě kdy předchozí partner nmohl reagovat na změnu termínu. Dále společnosti  Restart Energy za zajištění pitného režimu na občerstvovacích stanicích a v cíli společně se společností GLOBUS (vy, kteří máte zájem, můžete stále uplatnit slevový kupon pro nákup Restart Enrgy výrobků). Focus People,Ski areálu Řeka za umožnění zřízení občerstvovačky v jejich resortu, jakož i Lesům ČR za možnost běhat v Beskydech. Dále Flight Parku Javorový za zázemí závodu a české skyrunningové asociaci, že svěřila status Mistrovství ČR na Perunovy bedra.

 

8  

10

7

 

Ovšem Perun není jen o partnerech, závodnících a fanoušcích, ale také hlavně o Perun Teamu. Těch lidí kteří staví stany, vozí občerstvovačky, dělají rozvědčíky, zařizují registrace, podporují a nalévají nápoje, značí a následně odznačují trať, hlídají děti nebo jim připravují závod. Těm všem kteří na sobě nosí pořadatelské triko Peruna patří nevyslovitelné díky, protože bez nich by Perun nebyl Perunem. A největší díky vyslovuji své ženě Bašce a mým třem opičákům Klárce a Kilimu a Krykrymu za tu trpělivost kterou mají s trochu trhlým tátou.

Na závěr chci požádat ty, kdo se chtějí podělit o své články a fotografie, aby je zaslali na oficiální mail závodu a Perun Team je zařadí poté do složek PRESS a FOTO, ať při dlouhých večer je co číst.

 Mac02030

Na Pečeti zůstává poslední volné pole, které nemá vyryto nositele. Je to poslední osmý zářez, který chybí k tomu, aby pečeť byla uzavřena. Pokud situace dovolí a budou Perunovi partneři , příroda a ostatní nakloněni budeme se snažit poslední 8 ročník uspořádat v klasickém termínu, kdy jsou mlhy, deštivo i slunko. Prostě v prvním Květnovém víkendu. Jestli se to povede, nechme na Perunovi a když tak sledujte web.

 

„Life is Vertical“

Maky

čestné prohlášení + zbývající věci + Info k čas.harmonogramu

Ahoj Vyzyvatelé

Jelikož se množí dotazy jak je to s tím prohlášením a co mít ještě s sebou, tak dáváme noty pro klidný průběh

1. Donesete vyplněné šestné prohlášení - které stáhnete zde

Prholaseni_covid

 2. Pokud jste už byli očkování, nebo jste prodělali Covid,  prokážete se certifikátem. Ideální variianta je ta, že jej vytištěný sepnete s vyplněným čestným prohlášením a odevzdáte. To samé se udělá i s negativním testem, jednoduše jej vytisknete a připnete k prohlášení. Pokud jste pozitivně testovaný tak rozhodně NEJEZDĚTE. Pokud nebudete mít ani jednu z těchto možností, tak budete mít možnost se otestovat u registrace( budeme mít s sebou testy), ale počítejte že se vše musí stihnout do začátku závodu!!! Takže radějc si to udělejte doma v klidu než abychom Vám v tom nose štourali sami:o)

Vyplněné prohlášení bude odevzdáno při prezentaci závodníků pořadatelům, kteří jej uschovají pro příslušné orgány.

 

A pokračujeme dále postupem při registracio)

Jelikož tuto sobotu se utkáte s Perunem a někteří hlavně se sebou samými. K tomu, aby vše šlapalo jako na drátkách Vám přináším návod pro registraci a následně časový harmonogram dne. Ať víš do čeho jdeš:o)

 

Postup při REGISTROVÁNÍ.( jak už jste zyvklí,ale opakování matka moudrosti)

- V místě registrace bude vyvěšena ofic. startovní listina(naleznete i na webu) na které naleznete své startovní číslo. Podle toho jaké číslo budete mít, tak podle toho se postavíte do řady ke stolům . Nahlásíte své číslo a jméno, to bude skontrolováno, následně Vám bude předána taška se start číslem na kterém už je čip,triko. A hotovo:o) a můžete se jít připravovat na závod.

- Ti kteří ještě nestihli změnu registrace přes email, si ve startovní listině naleznou strat.číslo závodníka místo kterého mají nastoupit do závodu jako náhradník a při registraci odevzdají VYTIŠTĚNÉ POTVRZENÍ, ŽE DOTYČNÝ SE VZDÁVÁ SVÉHO STRATOVNÍHO ČÍSLA VE VÁŠ PROSPĚCH. Pořadatel změnu zaznamená a pokračuje se dle předchozích pokynů. Důležité info - BEZ VYTIŠTĚNÉHO POTVRZENÍ O PŘEVEDENÍ REGISTRACE VÁS NIKDO NEZAVEDE DO STARTOVNÍ LISTINY - NEMÁME ČAS OVĚŘOVAT, ŽE JSTE SE S NĚKÝM OPRAVDU DOMLUVILI ČI NE. Proto Vás žádáme, pokud víte, že se budete přeregistrovávat, tak doražte na páteční registraci, na které je větší časová rezerva tyto náležitosti řešit. Opravdu v sobotu nebudeme kvůli někomu posunovat čas startu. Věřím, že to chápete:o)

Ti kdo se budou chtít nově zaregistrovat mají šanci, pár volných start.čísel jsme přidělali, takže kdo dřív příjde má větší šani:o)

 ČASOVÝ HARMONOGRAM

Mech-stopky

PÁTEK 30.7.2021 - REGISTRACE OD 17:00 - 20:00 - MOŽNO PROVÁDĚT PŘEREGISTRACE - Flight park Javorový

SOBOTA 31.7.2021 - REGISTRACE OD 7:00 - 9:00 - Flight park Javorový

                            - START ZÁVODU -  9:15 - SkyMarathon 

                            - OČEKÁVANÝ DOBĚH VÍTĚZE 13:30 - 14:00 - SkyMarathon

                                                                            

                            - VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ A MISTRŮ ČR - 18:00 a uzavření časomíry

                             

                           - UZAVŘENÍ ČASOMÍRY - 18:00 (8 HOD a 45 minut LIMIT)

                           - VOLNÁ ZÁBAVA:O) 

Life is Vertical

Maky

Info o změnách a kdy končí trika

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Dlouho jsme nedali žádné info o Perunovi a byl také proto důvod. V nelehké době kdy se společnosti potýkali s problémy se i problémy se sponzorstvím dotkly i Peruna. Ale jelikož nevzdat se je výsadou rytířů dovolujeme si Vám oznámit, že oficiální název 7.ročníku Peruna je - ,, Lázně Luhačovice Perun SkyMarathon".

A jelikož změn není nikdy dost talk oficiálním sportovním partnerem závodu se stala společnost Inov-8 / Craft, kteří neváhali a v těch náročných podmínkách podali Perunovi pomocnou ruku, čili ceny a trika se budou honosit pod jejich logy.

 

Tak a poslední info je to, že 21.6.2021 oficiálně začíná léto a toto datum je poslední kdo si může zjistit účast v závodě tak,aby měl i tričko. Ten kdo bude mít platbu po tomto termínu nebude mít jistotu, že triko dostane.

Čili začněte si zvykat na teplotní podmínky anebo goronce warunki

Life is Vertical

Perun

Posunutí termínu závodu

Perun-31-7-21

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

I když se chystá uvolnění po nouzovém stavu,dle informací z Hygieny nebude rozvolnění dostatečné tak, aby mohl být Perun uskutečněn v Květnovém termínu. Proto tedy závod přesouváme na termín 31.7.21.

Těm kdo chtějí i triko se posunuje termín do 30.5.21. Poté už ten kdo nebude mít uhrazeno, nebude mít na triko nárok. Díky za pochopení a doufejme , že v létě pod rozpáleným sluncem už zazní Start:o)

termín pro rok 2021

Logo-s-datem-2021

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Někdo říká, že jsme velcí optimisti, někdo říká, že to nesmíme vzdát. A někdo říká - co bedziemy robic w sobote? Na dupie siedzieć chyba nie!

Tak kdo chce ať si zapíše do deníčku, kecafonu nebo za ušiska. Že Perun dává druhý pokus o uspořádání 7ročníku Czech Energy team Perun SkyMarathonu

P.S - Jooo a ten formulář do kterého se zapisujou ty nááácionále a koho že reprezentujete se objeví 27.12.2020 těsně před pohádkou po zprávách:o) V tej chvile kdy není na co čučet v bedně!

Life is Vertical.

Maky

 

Perun v roce 2020 NEBUDE

Zruseno

Ahoj Vyzyvatelé Peruna


Plánovaný sedmý ročník Peruna v roce 2020 nebude mít za vítěze žádného běžce ani běžkyni. Po telefonátu s KHS Ostrava, kde nikdo není schopen říci, zda se situace lepší či nikoli, je letošní ročník Peruna zrušen. Jednoduše řečeno - Letos Perun NEBUDE.
Během následujících dnů bude navráceno 70% ze startovného na účty závodníků. Ti, kteří projevili snahu startovné ponechat Perunovi, tak vězte že Perun tyto prostředky předá poté maminkám s postiženými dětmi ze spolku Nikdy nejsi Sám. Ale prosíme o tuto potvrzující informaci na ofic. mail Perunu, aby v tom poté nebyl zmatek.

Všem Vyzyvatelům přejeme pevné zdraví a snad se sedmý ročník bude moct uskutečnit v cifře léta páně 2021

Life is Vertical
Maky

 

Názor který pomůže k finálnímu rozhodnutí se situací Covid

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Jelikož si již 2 dny lámeme hlavu jak naložit se vzniklou Covid situací v našem kraji, zajímá nás taktéž názor vyzyvatelů Peruna. Pracujeme tedy se 2 scénáři a prosíme Vás o Váš názor :
1. Buď závod zrušíme pro tento ročník nyní a vrátíme startovné v hodnotě 70% (těch zbylých 30% procent nám pokryje prozatímní výdaje spojené s organizací)
2. Budeme do poslední chvíle čekat a věřit v rozvolnění (povoleni 500 účasti lidí na venkovní akci), avšak v tom případě by se závod uskutečnil v trochu chudší podobě tzn.bez triček a medailí. Pokud by však závod byl zrušen těsně před termínem, jsme schopni vrátit startovné ve výši 50% původní ceny, jelikož do té doby vzniknou další organizační výdaje.
Bohužel zde nejde vytvořit anketu proto Vás prosíme o reakci do komentáře

prosíme o Vaše reakce na FB Peruna - https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2658153874452179&id=1503160829951495&comment_id=2658484531085780&notif_id=1593636976926608&notif_t=feed_comment&ref=notif

Díky Perun

Vynucená změna

Zmena

Milý Vyzyvatelé Peruna

Vzhledem k nařízení vlády, kdy jsou zakázány všechny sportovní akce o větším počtu účastníků, jsme nuceni sáhnout k nepříjemným krokům. A to posunout termín Peruna. 

Víme, že je riziko, že nový termín může kolidovat s termínem jiné akce,ale bohužel není zbytí a tak nabízíme 2 varianty.

První termín a snad i reálný je 1.8.2020. Pokud bude i nadále zákaz sportovních akcí, přistoupíme k variantě najít podzimní termín, nebo dojde k zrušení závodu pro letošní rok.

Pokud dojde ke zrušení závodu dojde k vrácení startovného ve výši 75% nebo se ponechá startovné na následující rok 2021.

S pozdravem Life is Vertical a s nadějí k lepším zítřkům.

Perun

Perun je součástí ITRA

Itra

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

letošní krásný sedmý ročník se dočkali i Ti, kteří potřebují kvalifikační body pro další mega akce v Evropě. Takže letoškem kdo poběží Peruna si přičte nějaké ty bodíky :o)

A konkrétně to budou bodíky 2 pro pro běh okolo velkého Blaníka u Frantíků )
A samozřejmě kdo dokončí tak se mu i spočte score do Performance indexu( to jen tak pro fajnšmekry)

Utmb

Life is Vertical

Přestartovní registrační plakát

Plakat-2020-registrace

Pomalu se to blíží

https://www.youtube.com/watch?v=EG3IHjpgDI8&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0cpiXwZyCrN0gO4xqYL7yIJmvUtxzGhd03mJ084ezjJHQxgM1HIVI1mc4

Tak kdy odstartujeme 7.ročník

Registrace-start

Léta páně roku 2013. ,, Jóó je tady. Vypadá teda kapke jetej, ale dolů to zvládne“. S veselým tónem zavěsil telefon člen horské služby a úsměvným pohledem pozoroval těžce sestupující tělo dolů svahem. Apatický výraz se mísil s jiskrným pohledem v očích.  Zrychlený dech tepal v mysli společně s uplynulými okamžiky sestupujícímu, který pomalu sumarizoval do jaké taškařice se to vetnul. U zážitku dehydratace a nutnosti pít vodu ze zablácené kaluže doprovázenou chůzi boso, neb otlačené plosky noh už nevydržely v teniskách to nastalo. Zrodil se. PERUN

O 7 let později.  Z prvotní trasy se kroky  sestupujícího museli 5 krát znovu vrátit na místo činu a najít novou trasu. Nové svahy, pěšiny, kořeny a koryta. Obrnil se trpělivostí a pevností vůle s úřednickým šimlem. Jednoduše nevzdal.

A proto umožní dalším vyzyvatelům se porvat o umístění svého jména na legendární Perunovu Pečeť.  Již šest nejtvrdších žen a mužů jest vyryto do důstojných polí pečetě. A jen Perun a prozřetelnost zrodí nového vůdce smečky pro nadcházející rok.

Pasování nových vítězů proběhne 2.Května léta páně 2020.

Tužte se a trénujte svá těla neb Perun povstvává ze svého klidu a rozjímání. Povolání do řad Perunových vyzyvatelů bude nastoleno 27.12.2019.

Life is Vertical.

Poděkování Vyzyvatelům

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Podzim otevřel svá vrata a Perun se začíná klubat z pod duchen .

Tak první článek netradičně začneme z jiného soudku.

Díky patří Vám všem kdo se popasovávají s Perunem a svou energií přispívají na dobrou věs

Níže citace od předsedkyně spolku Nikdy nejsi Sám

 

DĚKUJEME

 

Vážení přátelé!

Srdečně děkujeme organizátorům PERUN – SKYMARATHONU za finanční dar.

Darovaná finanční částka 20 000,- Kč bude použita na pobyty, které náš spolek několikrát ročně organizuje pro děti a mládeže s různými druhy postižení.

Moc si Vaší opakované podpory vážíme.

Life is Vertical

 

S přáním všeho dobrého

Renata Czaderová

předsedkyně spolku

Nikdy nejsi sám

První reportáž o Perunovi

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10103510226-sport-v-regionech/419232400030017-perun-skymarathon-beskydy/

A DRUHÁ REPORTÁŽ JE ZDE

https://polar.cz/porady/beskydsky-expres/beskydsky-expres-17-05-2019-17-24

Závěrečné resumé za Perunem 2019

Perun-13

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Jsou to 2 dny, kdy se na trať ze 400 přihlášených postavilo 350 odvážných, aby poměřili své síly s Perunem a se svým egem i tělem. Nyní, kdy už je laktát vyplaven, svaly se uvolnily a zážitky se ukládají do podvědomí, se ještě jednou vrátíme k závodu v závěrečném resumé.

Asi nejdiskutovanějším tématem bylo počasí. Ještě v pátek, kdy team připravoval zázemí závodu a  značil trať v mlze a dešti, nikdo nedoufal, že se Perun slituje a vytvoří okno v mračnech.  A hvozdy nezahalí do mlhy a chladu. Ale Perun se zželel, nezahalil hvozdy do mlhy a chladu a dal tak šestému ročníku Czech Energy Team Perun SkyMarathonu ryze výborné běžecké počasí. I díky tomu bylo na co koukat a užili si to opravdu všichni.

 Nik_7764

Proto se v sobotu ráno už diskutovalo hlavně o favoritech závodu a kdo teda bude na bedně. Mezi nejvíce vyslovená jména patřilo jméno italské legendy, vítěze prestižních závodů a vítěze SWS 2017 – Marka de Gasperiho. Ovšem kdo bude stát vedle Marka na bedně už tak jednoznačné nebylo. V ženském poli zase byla jasně pasována do role favoritky skotská běžkyně a držitelka vítězství ve skyrunningových sériích z let 2006 a 2007 Angela Mudge. A kdo ji doprovodí na stupně vítězů byla také velká neznáma.

 2019-05-04-100_perun-skymarathon

A jak to dopadlo? Na stupně vítězů v mužském pořadí se seřadili běžci tří národností, u žen to bylo však obdobné.

Absolutním vítězem šestého ročníku se stal Marco de Gasperi , který nastavil také nový rekord tratě s časem 04:07:37.76 a potvrdil, že je skyrunner světové extratřídy. Druhý za ním doběhl slovenský běžec a pro některé i milé překvapení Peter Fraňo s časem 04:08:51.33 a trojici nejlepších mužů uzavřel Jiří Čípa s časem 04:11:18.58 čímž se stal také Mistrem ČR v SkyMarathonu. VíceMistrem ČR v SkyMarathonu se po skvělé stíhací jízdě stal Tomáš Maceček před třetím Jiřím Petrem. Nutno dodat že o celkovém pořadí se rozhodovalo v posledním stoupání závodu, kde se ukázalo že Grande Finále umí zamíchat celkovým pořadím.

 Small_sas5140 Small_sas5234

V ženách se absolutní vítězkou stala Angela Mudge s časem 05:09:33.44 před českou běžkyní a zároveň Mistryní ČR v SkyMarathonu Janou Juračkovou s časem 05:16:31.38. Trojici nejlepších dam uzavřela polská běžkyně Natalia Tomasiak s časem 05:23:12.70. Za Mistryní ČR Janou Juračkovou poté dorazila celkově čtvrtá a tedy VíceMistryní se stala Ožanová Zuzana, před třetí Barborou Cichou.

 Vyhlasenimuzi1

První tři muži a ženy se tak stali také vlastníky bodů Golden Trail National series, jejíž součástí se letošní Czech Energy Team Perun SkyMarathon stal.

 

Výsledky dle kategorií

 

Absolutní pořadí Muži

 

1

De Gasperi Marco

 

Hoka One One

ITA

04:07:37.76

2

Fraňo Peter

 

Salomon Suunto

SVK

04:08:51.33

3

Čípa Jiří

 

Salomon Suunto

CZE

04:11:18.58

 

Absolutní pořadí Ženy

 

1

Mudge Angela

 

Canethy Hill Running Club

GBR

05:09:33.44

2

Juračková Jana

 

Canmore

CZE

05:16:31.38

3

Tomasiak Natalia

 

Salomon Suunto Poland Team

POL

05:23:12.70

 

Mistrovství ČR v SkyMarathonu.

 Vyhlasenimuzi2 Vyhlasenisampioni

Nejlepší čeští muži a ženy obdrželi poté z rukou ředitele české skyrunningové asociace skleněné trofeje a od generálního partnera závodu CZECH ENERGY TEAM poukazy na fotovoltaické elektrárny. Zejména Mistr a Mistryně obdrželi kompletní elektrárnu v hodnotě 310 000,- CZK

Absolutní vítězové Peruna poté obdrželi od Czech Energy Teamu finanční prémii v hodnotě 7000,- CZK

 

Muži

 

1.Jiří Čípa – CZE - 04:11:18.58

2.Tomáš Maceček – CZE - 04:12:44.89

3.Jiří Petr – CZE - 04:15:36.88

 

Ženy

1.Juračková Jana – CZE - 05:16:31.38

2.Ožanová Zuzana – CZE - 05:28:43.45

3. Cichá Barbora – CZE - 05:45:34.47

 

Kromě hlavního závodu se odehrál v zázemí startu a cíle také program pro nejmenší. Uskutečnily se závody dětí ve věkových kategoriích  3-5let/ 6-10let a od 11 do 15 let, kterým dělal doslova před skokana běžec, který se pyšní taktéž bohatými zkušenostmi z Ultra závodů. Poté pro děti byla připravena stezka dovednosti za což si každý špunt přišel na nějakou odměnu :o)

57247012_2468601653164464_9084260386894512128_n

Ač závodníci to nevěděli, došlo také k úspěšnému otestování živého přenosu, který byl promítán na plátno ve velkém stanu a ukázalo se, že příští rok už přímý přenos bude opravdu doladěn do nejmenších detailů. Záznamy můžete shlédnout na FB stránkách Czech Energy Team a Perun SkyMarathon.

Po vyhlášení následovala poté tombola kde si hlavní výhru sporttester v hodnotě 15 tis. korun odnesla závodnice, která doběhla do cíle během slavnostního ceremoniálu. A o tom PERUN přesně je. Nevzdat a bojovat až do cíle, aby ta Finisherská placka, která se poté houpe na krku, měla v sobě punc hrdosti a zážitku!

 57429697_357065771587213_6344456441893486592_n

Vyzyvatelé Peruna, fanoušci a ostatní! 

Touto cestou bych rád vyslovil velké díky generálnímu partnerovi závodu Czech Energy Team za neutuchající podporu Perunovi a snahu posunout závod zase o kus dále k velkým závodům v Evropě a pomoc při možnosti pozvat další skyrunnery světové extratřídy. Dále hlavním partnerům Moravia Steel, MS kraj, Město Třinec, Litovel bez jejichž spoluúčasti by nebylo možno vytvářet závod v takové kvalitě. Velký díky patří sportovním partnerům značce Salomon, která věnovala věcné ceny pro vítěze a podporuje seriál Golden Trail National Series . Dále společnosti BuFFo za vytvoření jedinečné edice šátků pro nejlepších 50 doběhnuvších, jako i společnosti Restart Energy za zajištění pitného režimu na občerstvovacích stanicích společně se společností GLOBUS . Ski areálu Řeka za umožnění běhu v jejich resortu sjezdovky, jakož i Lesům ČR za možnost běhat v Beskydech. Dále Fligh Parku Javorový za zázemí závodu a SVĚTU BĚHU za reportáže a fotky pro závodníky. A české skyrunningové asociaci, že se nebála svěřit status Mistrovství ČR do Perunových rukou.

2019-05-04-084_perun-skymarathon

Obrovskou poklonu tímto vysekávám před fanoušky, kteří vytvořili úžasnou atmosféru a hnali Vyzyvatelé vpřed za lepšími výkony. Fan zona byla jednoduše řečeno -  Ganc fajna jak Cyp!!!

Ovšem Perun není jen o partnerech, závodnících a fanoušcích, ale také hlavně o Perun Teamu. Těch lidí kteří staví stany, vozí občerstvovačky, dělají rozvědčíky, zařizují registrace, podporují a nalévají nápoje, značí a následně odznačují trať. Těm všem kteří na sobě nosí pořadatelské triko a vestu Peruna patří nevyslovitelné díky, protože bez nich by Perun nebyl Perunem. A největší díky vyslovuji své ženě Bašce a mým dvěma opičákům Klárce a Kilimu za tu trpělivost kterou mají s trochu trhlým tátou :o)

Na závěr chci požádat ty kdo se chtějí podělit o své články a fotografie, aby je zaslali na oficiální mail závodu a Perun Team je zařadí poté do složek PRESS a FOTO, ať při dlouhých večer je co číst.

Milý Vyzyvatelé Peruna, nyní už je trať odznačena a příroda může v klidu odpočívat. Všem přeji hlavně pevné zdraví a mnoho uběhnutých, ale hlavně nastoupených kilometrů a až se bude blížit termín registrace na 7.ročník Czech Energy Team Perun SkyMarathonu koukněte na placku co vám někde visí ve vitríně a vzpomeňte –

„Life is Vertical“

Maky

Vítězové jsou známí fanzona skvělá

49203456_2239321833002054_1029832805669928960_n

Mistr a Mistryně jsou známi.
Mistr letošníha Czech Energy Team Perun SkyMarathonu se stal Marco de Gasperi s novým rekordem tratě 4:07:33.

Mistryní se stala Angela Mudge s časem 5:09:33

Prvních 50 závodníků již obdrželo šátky pro nejrychlejšch 50 a stále dobíhají další závodníci.

Atmosféra fandů na Javorovém byla výborná a poprvé v historii Peruna je na stupních vítězů 3 násobná účast různých států

Muži - Itálie - Marco De Gasperi
Slovensko - Peter Fraňo
Česká republika - Jiří Čípa

Ženy - Skotsko - Angela Mudge
Česká republika - Jana Juračková
Polsko - Natalia Tomasiak

video z Fanszony - 

https://www.youtube.com/watch?v=Onzu6qRirWs&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=CPutUhgtw1Q&feature=youtu.be

Life is Vertical

Registrace a časový harmonogram

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Již tuto sobotu se utkáte s Perunem a někteří hlavně se sebou samými. K tomu, aby vše šlapalo jako na drátkách Vám přináším návod pro registraci a následně časový harmonogram dne. Ať víš do čeho jdeš:o)

 

Postup při REGISTROVÁNÍ.

- V místě registrace bude vyvěšena ofic. startovní listina(naleznete i na webu) na které naleznete své startovní číslo. Podle toho jaké číslo budete mít, tak podle toho se postavíte do řady ke stolům . Nahlásíte své číslo a jméno, to bude skontrolováno, následně Vám bude předána taška se start číslem na kterém už je čip,reklamními prospekty, časopisy, trikem atd. A hotovo:o) a můžete se jít připravovat na závod.

- Ti kteří ještě nestihli změnu registrace přes email, si ve startovní listině naleznou strat.číslo závodníka místo kterého mají nastoupit do závodu jako náhradník a při registraci odevzdají VYTIŠTĚNÉ POTVRZENÍ, ŽE DOTYČNÝ SE VZDÁVÁ SVÉHO STRATOVNÍHO ČÍSLA VE VÁŠ PROSPĚCH. Pořadatel změnu zaznamená a pokračuje se dle předchozích pokynů. Důležité info - BEZ VYTIŠTĚNÉHO POTVRZENÍ O PŘEVEDENÍ REGISTRACE VÁS NIKDO NEZAVEDE DO STARTOVNÍ LISTINY - NEMÁME ČAS OVĚŘOVAT, ŽE JSTE SE S NĚKÝM OPRAVDU DOMLUVILI ČI NE. Proto Vás žádáme, pokud víte, že se budete přeregistrovávat, tak doražte na páteční registraci, na které je větší časová rezerva tyto náležitosti řešit. Opravdu v sobotu nebudeme kvůli někomu posunovat čas startu. Věřím, že to chápete:o)

Ti kdo se budou chtít nově zaregistrovat mají šanci, pár volných start.čísel jsme přidělali, takže kdo dřív příjde má větší šani:o)

ČASOVÝ HARMONOGRAM

Mech-stopky

PÁTEK 5.5.2017 - REGISTRACE OD 17:00 - 20:00 - MOŽNO PROVÁDĚT PŘEREGISTRACE - Flight park Javorový

SOBOTA 6.5.2017 - REGISTRACE OD 7:00 - 9:00 - Flight park Javorový

                            - START ZÁVODU -  9:15 - SkyMarathon 

                            - OČEKÁVANÝ DOBĚH VÍTĚZE 13:30 - 14:00 - SkyMarathon

                                                                            

                            - VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ A MISTRŮ ČR - 18:00 a uzavření časomíry

                              PO VYHLÁŠENÍ NÁSLEDUJE TOMBOLA ze startovních čísel závodníků (ceny Salomon - hlavní cena Hodinky SUUNTO v hodnotě 15.tis)

                           - UZAVŘENÍ ČASOMÍRY - 18:00 (8 HOD a 45 minut LIMIT)

                           - VOLNÁ ZÁBAVA:O) 

Life is Vertical

Maky

 

Konec možností převodu registrací

VykricnikHodinyVykricnik

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Poslední termín, kdy mohlo dojít k přeregistraci skončil dnes 30.4.2019. Poté se startovní listina uzavírá a jediná možnost registrace je v místě startu a to v pátek 3.5 v odpoledních hodinách nebo 4.5.ráno před závodem při registraci závodníků. - Pár volných čísel bude:o)

Už se to začíná blížit

Life is Vertical

Maky

 

Finisher medaile

Finisher

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Vy kdož se postavíte na start a protnete cílový oblouk Czech Energy Teamu v daném časovém limitu , tak na Vás čeká tato finisherská medaile.

Life is Vertical 

Medaile pro nejlepší a rozhovor s Markem

Medale 

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

pomalu,ale jistě přichází den D. A začíná se rozjíždět kolotoč informací a novinek. Tak trička už jsme Vám odtajnili, nyní jsou na řadě medaile. A Aby byla motivace pro Vás dostatečné, tak přidáváme ještě rozhovor s Marcem De Gasperim :o)

14915412_1826065104301840_108191337787321196_n

 • Možná jsi ještě nebyl v České republice … Plánuješ a budeš mít čas vidět něco dalšího než Beskydy a Perun?

V Česku jsem byl poprvé v roce 1997. Vzpomínám na to jako na jeden z nejdůležitějších závodů mé kariéry profesionálního běžce. Toto byl můj první seniorský titul mistra světa. Potom jsem byl párkrát v Praze jako turista. Tedy já bych rád viděl i něco víc, ale bohužel mohu zůstat jen pár dní.

 • Víš něco o Beskydech?

Upřímně ne. Rád bych si užil tyto hory během závodu s pěkným počasím.

 • Závodil jsi dlouho pod značkou SCOTT. Nyní již nějakou dobu jsi členem týmu HOKA ONE ONE. Jak jsi spokojený s HOKA a jaké boty preferuješ pro různé distance závodů a tréninku.

Ano, změnil jsem svého sponzora na boty několik sezon zpět. Hledal jsem něco, co by mi dalo novou motivaci pro běh po mnoha letech. HOKA neměla v Itálii dobrou distribuci do 2017, tedy já naskočil na palubu v pravý čas, kdy během pár let značka dosáhla vynikajících cílů. Pro dlouhé distance používám Mafate Evo (tlumivé, pohodlné a lehké pro podporu mých nohou po mnoho hodin běhu). Na střední distance pak Challenger ATR5 a Evo Jawsz na krátké tratě a vertical závody (nejlepší také na bahnité podmínky).

 • V roce 2017 jsi celkově zvítězil v SWS. Co si myslíš o novém konceptu Serie bez takových závodů jakými jsou například Zegama nebo Dolomiti SkyRace?

Myslím, že již leta zpět to byly závody, které tvořily důležitost serie SWS. Nyní si lidé myslí, že SWS nemůže mít takovou sílu bez závodů, které jsi zmiňoval. Ale já doufám, že rozdíl může vytvořit soupeření nejlepších běžců světa. Jsem si jistý, že některé nové závody pomohou SWS růst.

Osobně jsem rád, že letos bude pouze jeden celkový šampion SWS. To zabraňuje zmatkům v hodnocení a je tím zajištěno porovnání nejlepších

 • Máš pro letošek nějaký vrchol sezony? Plánuješ účast na Mistrovství Evropy v Itálii? A pokud ano, Sky nebo Ultra?

V mém věku se poohlížím po něčem odlišném v porovnání s minulostí. Tento rok bych se rád zúčastnil pár závodů v SWS, nějaké Trail running závody a nějaké „mountain running“. Také bych rád udělal nějaký pokus o rekord v horách ale to vše bude záležet na mém stavu v průběhu sezony. Ne, letos neplánuji účast na ME.

 • Minulý rok jsi běžel Transvulcanii. Je to možné cháat jako tvůj posun k dlouhým distancím?

This is something new that bring me in another dimension. After a nice experience at the Transvulcania i tried the CCC at UTMB, but with my 4th place I haven’t been satisfied. To turn into a ultra runner I would need to practice more and more, and although I will do something like this, this year too, I’m not sure this is my way!

To je něco, co mi přineslo jinou dimenzi do běhání. Po krásné zkušenosti z Transvulcanii jsem zkusil CCC ale s mým 4. místem jsem nemohl být spokojený. K přechodu na ultra běžce bych potřeboval to běhat víc a víc. I přesto, že něco takového dám i letos, nejsem si jistý, že to je moje cesta.

 • Vzpomínám si na neskutečný závod při Euro Champs 2013 v Canazei, který jste prakticky celý bojovali na čele s Kilianem a kde jsi skončil jen těsně druhý po ohromném finiši vás obou. Máš i nějaký jiný podobný závod, který by byl takto dramatický a vyrovnaný až do konce a v takovém strhujícím tempu (Z tohoto roku je zde traťový rekord)?

Mnoho lidí si pamatuje tento závod s Kilianem. Na jednu stranu jsem šťastný za takový závod, ale v průběhu závodu jsem věřil, že mohu vyhrát. Přetahovali jsme se až do posledních 50 metrů, ale Kilian byl výjimečný. Můj Garmin zaznamenal posledních 500m za 1:14. Jasně bylo to z kopce, ale …

Měli jsme i jiné úžasné boje jako na Mont Blanc Marathon 2016, Giir di Mont 2010/2011 nebo Kinabalu Climbathon 2011 …

 • Máš nějaký závod, nějakou akci, FKT, kterou bys rád absolvoval a kde jsi zatím nebyl? Nějakou budoucí výzvu?

Jsou zde závody, které mě přitahovaly během let a já je zkoušel běžet v mé snaze běhat všude. Ale naštěstí existuje spousta závodů a míst k návštěvě, takže nemusím řešit hledání nových závodů. Tento rok, bude li to možné bych rád zkusil závod Peak Lenin Race (7100m nadmořské výšky) v Kazachstánu.

 • Myslím, že z českých běžců jistě znáš Roberta Krupičku, Pavla Brýdla nebo Anku Strakovou, se kterou jste vyhráli Sierre-Zinal při jejím stále trvajícím rekordu v roce 2008. Znáš ještě někoho dalšího, nebo ti případní soupeři na Perunu budou neznámí?

Znám je všechny mnoho let a mohu říci, že jsou to mí dobří přátelé. Znám i další běžce z Čech a mám rád jejich způsob, jak sportovat a žít! Nevím přesně, kdo poběží na Perun Skymarathon, ale jsem si jistý, že to bude skvělý boj!

 • Máš nějaké speciální stravovací návyky? Jsi vegetarián, vegan, nebo prostě jíš vše?

Upřímně nemám žádnou speciální dietu nebo jídla, která bych jedl. Jím všechno. Možná pro nás Italy je nejdůležitější jídlo pasta a tu já miluji nejvíc. Jinak jím mnoho sýra a mléčných produktů z farmy mého otce.

 • Jsi Ital a nedovedu si představit, že bys neměl rád víno. Jak jsi na tom s pivem, o kterém se říká, že je národním nápojem Čechů? A chceš poslat nějakou zprávu našim českým závodům?

Miluji víno a miluji pivo. Můžeš se zeptat mých českých přátel, jestli lžu .V Itálii v listopadu pořádám závod v našem údolí Valtellina Wine Trail, kde závodníci kilometry probíhají vinicemi a kolem starých vinných sklípků na trati 42km!!! Pivo je v Česku populární a má vysokou kvalitu. Mám velmi rád pivo, konsumuji ho pravidelně každý týden.

Českým závodům bych rád řekl, aby pokračovaly a pomohly k růstu tohoto sportu! Je to tvrdá a náročná bitva, ale Skyrunning bude populárnější a populárnější.

 

Trika letošního ročníku

Trika

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Jako bílí andělé budou bdít pořadatelé nad rudými vyzyvateli během šestého Czech Energy Teamm PerunSkymarathonu.

life is Vertical

PerunTeam

REGISTRACE POKRAČUJE

 Registrace 

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Jak jsme informovali v předchozím příspěvku, skončila možnost obdržet tričko, ale REGISTRACE jinak POKRAČUJE do 25.4.2019. Do této doby je možné i dělat změny v názvech teamů. Poté už to možné nebude a budou se moci přihlásit závodníci až při registraci v období závodu. Odkaz na pokračující registraci je zde - http://www.perunmaraton.cz/cz/registrace

Tedy v pátek 3.5.2019  odpoledne  při velké registraci a nebo v sobotu ráno 4.5.2019 v den ostrého startu.

Life is Vertical.

vzhled startovního čísla

Startovni-cislo-2019

Ahoj Vyzyvatelé PERUNA
Za týden posíláme trika do tisku,takže kdo nebude mít uhrazeno startovné do 31.3.2019 nemá nárok na triko. Registrace poté běží samozřejmě dále. Níže náhled oficiálního startovního čísla pro nadcházející šestý ročník CZECH ENERGY TEAM PERUN SKYMARATHONU 
Life is Vertical Maky

PERUN a NIKDY NEJSI SÁM

51359008_461787087691413_3567177485600686080_n-1

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Jak jistě víte, Perun každým rokem pomáhá postiženým dětem a mládeži ze spolku „Nikdy nejsi sám“.  I letos tomu nebude jinak . Ovšem naskytla se možnost, jak malým pierunčatům pomoci ještě víc

Spolek je evidovaný v ČEZ projektu Pomáhej Pohybem pod názvem „Svět nás baví u Rzehaczka“

 

http://www.pomahejpohybem.cz/

 

Proto tedy  pohybem může pomoci každý, kdo se připravuje na Peruna nebo se jen rád hýbe. Takže pro letošek rozšiřujeme povinnou výbavu pro závod už trochu s předstihem :o)

 

Nainstaluj si prosím apku Pomáhej Pohybem a své naběhané objemy přetavte v BODY, které poté můžeme všichni Vyzyvatelé i pořadatelé připsat danému projektu. - „Svět nás baví u Rzehaczka“. (Ten bude na stránkách teprve vyvěšený, zatím však můžete střádat body). Takhle pot a bolest z tréninku zúročíte dvakrát – pro závod a pro děti.

A nejvíce bodů se připíše během závodního dne. Za ty prcky tedy žádáme o sdílení i ostatním pohybu a skyruningu chtivým bytostem. Perun Vám tento dobrý skutek oplatí v cíli stiskem ruky a finisherskou plackou!

 

Life is Vertical and NIKDY NEJSI SÁM

maky

Restart Energy pro Vyzyvatele

51538325_2268745210059716_2364311773403676672_n51752277_2268745266726377_4041017136896802816_n

Ahoj Vyzyvatelé Peruna
Pro letošní PERUN MARATON bude opět na občerstvovacích stanicích a v cíli připraven iontový nápoj Isodrink od našeho partnera Superveget Restart Energy.

O iontovém nápoji a dalších výrobcích se dozvíte na www.restart-energy.cz . Nabídka produktů je rozšířena o novinky AMINODRINK, proteinové Smoothie.

Navíc je pro všechny registrované závodníky na závod PERUN připravena na e-shopu www.restart-energy.cz sleva 10 % na veškerý sortiment (po zadání slevového kódu PERUN platnost do 31.5.2019).

Life is Vertical

Mezinárodní účast již šesti národností

Perunovnik

Ahoj Vyzyvatelé Peruna
Na vědomost se dává,že v oblasti mezi Javorovým a Ostrým v oblasti Moravskoslezských Beskyd se vyskytuje vzácný endemit. Rozkvétá vždy jen jedenkrát v roce na začátku května a jeho druhový název zní - PERUNUS GORALIAE.. Vyznačuje se ostrostí a vytrvalostí stonku, technicky klopenými listy a počty jeho okvětních plátků se rozrůstají podle národností jistých Vyzyvatelů, kteří se v jediný den jeho květenství vyskytují v oblasti Gorolských symbolů. Nechť tato květinka je v CHKO Beskydy chráněna a pěkně nám kvete každý rok:o)
Měsíc od startu registrace a je přihlášeno už přes 300 Vyzyvatelů z šesti národností. 
LIfe is Vertical

PERUN součástí GTNS

Stazeny-soubor

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Registrace se rozjela, můžeme pouštět další novinky do světa :o)

S radostí oznamujeme, že Czech Energy team Perun SkyMarathon byl vybrán do Golden Trail National series podporován značkou spjatou se skyruningem velice úzce. A to Salomonem, který se stal hrdým oficiálním sportovním partnerem našeho pekelného závodu. O tom co série obnáší a jaké motivace čekají na nejlepší z Vás si přečtěte na oficiálních stránkách - www.goldentrailseries.com.

O tom, že značka SALOMON je nejvýznamější ikonou spjatou se skyrunningem nemusíme znalcům vysvětlovat. Stačí jednoduché pravidlo - běhají za ně ti nejlepší. 

 Věříme že Perun se zase o kousek posunul výše a bude to nejen pekelný zážitek pro závodníky, ale věříme i pro fanoušky.

 

Life is Vertical

 

Maky

MARCO DE GASPERI A ANGELA MUDGE

Soutez-win

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

S radostí oznamujeme, že letošní startovní listina bude obsahovat dvě jména mistrů světa. V mužské kategorii bude bojovat o umístění a vyrytí jména do pečetě italský borec, držitel několika rychlostních rekordů a mistr světa v Skyruningu - Marco de Gasperi.

Ženské pole favotitek rozšíří skotská běžkyně a legenda skyrunningu -  Angela Mudge. Tudíž startovní číslo 1 a 2 jsou obsazená :o)

A startovní číslo 3 bude nést na hrudi tiper, který po první nápovědě určil jména oněch dvou skyrunnerů - Michael Bronson.

Takže 27.12.2019 ve 20:00 při startu registrace buďte na značkách. Registrace bude odstupňována 1 -200/201 -400/401 -699

Life is Vertical

Maky

KDO TO BUDE? KDO BUDE HONIT BESKYDSKÉ VLKY?

2-napoveda

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Za týden se dozvíte už jména zahraničního borce a borkyně, kteří budou s Vámi bojovat o umístění jména na Perunově pečeti.

Proto přinášíme druhou a poslední nápovědu, než Vám před Vánocemi odtajníme jejich jména.

 

Takže druhá nápověda je zde

MUŽ – zvítězil v prestižním závodě Sierre - Zinal a v závodě Limone Xtreme.Držitel několika rychlostních výstupů.( foto 1)

ŽENA – zvítězila v prestižním závodě Sierre – Zinal a v závodě Zegama Aizkorri Maratoia (foto 2)

 Vaše typy opět pište v rámci férovosti na FB stránku Peruna.

Stazeny-soubor-1  Stazeny-soubor-5

Life is Vertical

Maky 

1-napoveda

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

O tom, že registrace bude spuštěna 27.12.2018 ve 20:00 jsme Vás již informovali a info je i na titulní stránce webu. Teď k další novince:o) Když jsme si s partyjou v hecu před 6 lety řekli nad vínem, že Peruna poběží světová extratřída, smáli jsme se tomu sami. Ale rok se s rokem sešel, Perun rostl a na 6.ročník Czech Energy team Perun SkyMarathonu  dorazí běžec pár exelance. Holkám samozřejmě nemusí být  nic líto,protože dorazí žena taktéž silného kalibru. A aby to nebylo jen fádní sdělení tak ten, kdo uhodne jména těchto dvou běžců, vyhrává startovné grátis. 
Takže první nápověda zní

MUŽ – stal se v minulosti mistrem světa a vítězem světové skyrunningové serie - 1.foto

ŽENA – stala se v minulosti mistryní světa a vítězkou světové skyrunningové serie - 2.foto

Stazeny-soubor-3   Stazeny-soubor-6

 

Vaše typy pište v rámci férovosti na FB stránku Peruna.

Tak a můžete začít hádat, kdo že to zvýší konkurenci a bude se honit s nejlepšími českými skyrunnery o vyrytí jména do Perunovy pečetě.

 

Life is Vertical

Maky

Důležité informace

slider slider slider slider slider

Mapa-titul-obrazek

Mapa

více informací

Rules

Info o závodě

více informací

Vysledky-2

Výsledky

více informací

Ředitel závodu

BcA. Marcel,,Maky" Žuška

Bystřice 623, PSČ 739 95

E: perunmarathon@seznam.cz

T: +420 737 399 360

Technické zajištění

free.lepus.cz - IČ: 26578051

Cholevova 35, 700 30 Ostrava-Jih

Ing. Josef Zajíc

E: lepus@seznam.cz

Najdete nás na Facebooku