Termín 4.ročníku!!!!

     Kalendar-300x216

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Do deníčku, do kalendáře, do mobilu, do outlucku, do digitálek, popřípadě na čelo si můžete zaškrtnout plánovaný termín 4.ročníku Hyundai Perun SkyMArathonu.

ten jest 6.5.2017.

Více informací, kdy se spustí registrace a jiné nutnosti budou opět vyvěšovány s řádným předstihem.

Life is Vertical

reportáž z Gorolské CNN

Tak syncy z Gorolské CNN zveřejnili biják o Perunovi:o)

https://www.youtube.com/watch?v=-MidBmxObDM

tak vzpomínejte, další bude zas po Nezmarovi.

Life is Vertical

Maky

Jak to všechno dopadlo

13214564_10204753971723783_1635498501_o  

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Téměř před pár dny doběhl poslední z Vás, kteří jste se odvážili postavit na start třetího ročníku Hyundai Perun SkyMarathonu.Cinkot na ocel Vás vyslal opět do boje s šesti vydatnými stoupáními a pěti seběhy, z nichž dva byli dosti technické.Ačkoli se jednalo o již třetí ročník, tak byli jsme svědky několika premiér v tomto závodě.První výrazná premiéra byla, že Perun seslal místo vody sluneční paprsky na jeho vyzyvatele, což se projevilo i ve větší míře nedokončících pretěkárů. Trať doznala oproti loňskému roku jen jedné změny a to v podobě – překvapení u první občerstvovačky  (lana) se letos nekonala, aby mohl být pokořen rekord tratě.Ovšem krásné závěrečné stoupání ,,Grande Finále“ byla a BUDE ponecháno. Moto Peruna je známo všem a proto bylo jasné, že pot, bolest a křeče budou se sílou vůle hlavními faktory, které rozhodnou o nadcházejícím mistrovi.

    13210967_10204753879521478_1972528207_o

Se všemi těmito náročnostmi se nejlépe popasoval kamikadze z pod Lysé hory Jan Zemaník, který v čase 3:53:34 protnul cílovou pásku a zaslouženě si vybojoval titul Mistra ČR v SkyMarathonu a zároveň si vysloužil startovné na BUff Epic trail.Tímto časem také stanovil nový rekord tratě. Na druhém místě dorazil Pavel Brýdl s časem 4:04:29 a trojici nejlepších uzavřel časem 4:16:24 loňský vítěz Tomáš Lichý.

 

 

Perun_2016_photo_cajanova-63

 

 

Kategorii něžného pohlaví ovládla suverénně Anička Straková  časem 4:40:32, která v celkovém pořadí a právem si zasloužila titul Mistryně ČR v SKyMarathonu. Na druhém místě dorazila do cíle s časem 4:55:43 Kateřina Matrasová, za kterou na třetí pozici dokončila s časem 5:00:06 Denisa Krejčiříková.

 

 

Perun2016_sam_0813_smallPerun2016_sam_0815_small

 

Druhou premiérou v tomto ročníku byl juniorský závod pro mladé vlky a vlčice. Zde si mladí poprvé vyzkoušeli kratší Skyrace trať a nevedli si vůbec zle:)

Perun_2016_photo_siegelsteinova-7

 

A třetí premiérou v tomto ročníku byla pomoc samotných závodníků maminkám s postiženými dětmi, kteří přispěli na spolek ,,NIKDY NEJSI SÁM" částkou 25 000 kč, která těmto dětem umožní strávit třeba někde pěkný víkend s maminkami.

Rád bych touto cestou vyslovil velké poděkování Generálnímu partnerovi – společnosti HYUNDAI, hlavním partnerům – MS KRAJ , Město TŘINEC, společnostem DYNAFIT, Be Maniax, BUFFO a  jakož i partnerům – SVĚT BĚHU,SL3S, LEPUS,  LITOVEL,CHATA JAVOROVÝ, CHATA OSTRÝ a SKIAREÁL ŘEKA . Všem těmto partnerům patří poděkování, že přispěli k uspořádání tohoto závodu, neboť všichni víme, že bez těchto donátorů dnes není možné kvalitní závod připravit. Zároveň bych také rád poděkoval Czech Skyrunning asociacion, že měla důvěru v Peruna a přidělila nám opětovně status – Mistrovství ČR v SkyMarathonu.  

Perun_2016_photo_siegelsteinova-237

Dále bych rád vyslovil veliké díky a hlubokou poklonu všem  organizátorům, rozvědčíkům, občerstvovačům a značitelům trasy z řad Perunteamu, kteří odvedli svou práci na jedničku s velkou hvězdičkou, o čemž svědčí i pozitivní reakce závodníků hned po závodě.Nemluvě, že konečně nemuseli moknout pod příkrovem mlhy:o)  Díky lidem jako Pepek Lepus, Zbyněk,Cobra, Přečkos Family,Rora family,Roman, Galis,Tomek s Evkou, Míra s Jančou či Tonda by tento závod prostě nebyl tím čím je. A jim patří stejně veliké Díky jako partnerům závodu.

Také bych chtěl vyslovit díky fotografům ze školy Albrechtova a kameramanům, kteří Vás zachytili během celé akce.

. A v neposlední řadě bych rad poděkoval mé nejmilejší ženě ,,Filoméně“ Barušce a Dcérce - Opičce Klárce :o) za trpělivost a neutuchající podporu během příprav závodu, kdy už párkrát jsem myslel že s tím seknu.

Perun_2016_photo_siegelsteinova-414

Drazí Vyzyvatelé Peruna,

třetí ročník máme zdárně za sebou. Na Perunově pečeti jsou zanesená nová jména a budou tam už na věky věků. Nyní je již Perunova trať zcela vyčištěna a čipy roztříděny.Proto můžou Perun, Grande Finále i koryto potoka v Řece opět  odpočívat spánkem spravedlivých do nadcházejícího ročníku. V těchto chvílích shromažďujeme všechny fotografie ze závodu, které budou umístěny do složky – Fotogalerie. Články budou umístěny v záložce - PRESS. Touto cestou Vás chci požádat, kdo může a je ochoten, zašlete také své fotografie, záznamy z kamer, či články na  -perunmarathon@seznam.cz . Hlavně záznamy z kamer použijeme společně s našimi záběry pro vytvoření dalšího celovečeráku o Perunovi:o)

 Přeji Vám hlavně zdraví při běžeckých kláních,či samostatných trénincích. Českým reprezentantům výborné výsledky při nadcházejícím Mistrovství Evropy a pevnou vůli v překonávání sebe sama a věřím, že Perun je dostatečně připravil :o). Zároveň bych Vás rád pozval na podzim opět k nám do Goralie, kde máte možnost vyzvat Perunova mladšího bratra – Nezmara. Takže kdo má zájem a odvahu, tak na podzim na viděnou při nezmarmaratonu.

 

Life is Vertical

Maky

 

Postup při REGISTROVÁNÍ + Časový rozvrh DNE ZÁVODU

 

 

Registrace

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Již tuto sobotu se utkáte s Perunem a někteří hlavně se sebou samými. K tomu, aby vše šlapalo jako na drátkách Vám přináším návod pro registraci a následně časový harmonogram dne. Ať víš do čeho jdeš:o)

Postup při REGISTROVÁNÍ.

- V místě registrace bude vyvěšena ofic. startovní listina(naleznete i na webu) na které naleznete své startovní číslo. Podle toho jaké číslo budete mít, tak podle toho se postavíte do řady ke stolům (1-150 / 151 - 300 / 301- 450 / 451 - 600 / 601 a více). Nahlásíte své číslo a jméno, to bude skontrolováno, následně Vám bude předána taška se start číslem, čipem,pytlem na věci, trikem atd. Vy předáte pořadateli zálohu na čip 500kč a je hotovo:o) a můžete se jít připravovat na závod.

- Ti kteří ještě nestihli změnu registrace přes email, si ve startovní listině naleznou strat.číslo závodníka místo kterého mají nastoupit do závodu jako náhradník a při registraci odevzdají VYTIŠTĚNÉ POTVRZENÍ, ŽE DOTYČNÝ SE VZDÁVÁ SVÉHO STRATOVNÍHO ČÍSLA VE VÁŠ PROSPĚCH. Pořadatel změnu zaznamená a pokračuje se dle předchozích pokynů. Důležité info - BEZ VYTIŠTĚNÉHO POTVRZENÍ O PŘEVEDENÍ REGISTRACE VÁS NIKDO VEZAVEDE DO STARTOVNÍ LISTINY - NEMÁME ČAS OVĚŘOVAT, ŽE JSTE SE S NĚKÝM OPRAVDU DOMLUVILI ČI NE. Proto Vás žádáme, pokud víte, že se budete přeregistrovávat, tak doražte na páteční registraci, na které je větší časová rezerva tyto náležitosti řešit. Opravdu v sobotu nebudeme kvůli někomu posunovat čas startu. Věřím, že to chápete:o)

Mech-stopky ČASOVÝ HARMONOGRAMMech-stopky

PÁTEK 6.5.2015 - REGISTRACE OD 16:00 - 20:00 - MOŽNO PROVÁDĚT PŘEREGISTRACE - spodní stanice lanovky

SOBOTA 7.5.2015 - REGISTRACE OD 6:00 - 9:00 - spodní stanice lanovky

                            - START ZÁVODU - 9:20 - SkyRace - mladí vlci

                                                          9:30 - SkyMarathon - hlavní závod 

                            - OČEKÁVANÝ DOBĚH VÍTĚZE 13:30 - 14:00 - SkyMarathon

                                                                             11:30 - 12:00 - SkyRace

                            - VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ A MISTRŮ ČR - 17:00

                              PO VYHLÁŠENÍ NÁSLEDUJE TOMBOLA ze startovních čísel závodníků (ceny DYNAFIT,SVĚT BEHU,)

                           - UZAVŘENÍ ČASOMÍRY - 18:00 (8,5 HOD LIMIT)

                           - VOLNÁ ZÁBAVA:O) 

Life is Vertical

Maky

                            

 

Startovní listina + finish.placka

                                 Received_1064164323671416 Received_1064164410338074

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Oficiální startovní listinu naleznete zde - perun.live.timechip.cz. Na tomto linky také můžou Vaši fanoušci sledovat online výsledky. Jsou zde 2 záložky - SkyMarathon a SkyRace.

V případě, že naleznete nějaké nedostatky prosím napište je na email.časomíry - info@timechip.cz a v kopii na  perunmarathon@seznam.cz

Dear racers

Official start.list of races you can found hereperun.live.timechip.cz. If you found any problems, please write on email - info@timechip.cz and copy on perunmarathon@seznam.cz. Please study all information about registration and after that you can look on finisher medals for every racer who finished to limit.

Life is Vertical

znovu si prosím prostudujte informace o registraci, čipech, jídle, povinné výbavě a limitech a samozřejmě o trati:o) A jakmile už budete mít vše nastudováno, tak už jen motivace. Tou Vám snad budou finisherské medaile od dětí z e spolu,, Nikdy nejsi Sám". Tak doufám, že Vás pod finisherským obloukem bude dost, kterým bude placka bambelat na krku.

Life is Vertical

Maky

Pokyny k registraci, čipu a parkování

500 + General-racetec-chip

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Tak co se bude jíst a jak naložíme  s batožinami, už Vám Perun pověděl.Takže pokračujeme v seriálu informací dále:)

Přinášíme další nutné informace k hladkému průběhu závodu.

 Registrace - pátek od 16:00 - 20:00 - na stanici lanovky - místo startu

                 (prosím, aby tuto možnost využilo co nejvíce závodníků z blízkého okolí vzhledem k vysokému počtu startujícíh, aby sobotní registrace byla hlavně pro ty závodníky z daleka a případné změny registrace)

                  sobota - od 6:00 - 9:00

K registraci si připravte peněžní hotovost 500kč, která bude jako vratná záloha na čip!!!vyšší bankovky než 500 korunové hodnoty, nebudou přijímány!!! To znamená s sebou 200 a 100 korunové bankovky!!!

Čip - jedná se o čip, který se umisťuje na kotníkpomoci pásku - Nikde jinde Čip nedávejte, jinak nebudete snímáni řící technikou!!! 

Parkování - Máme k dispozici opět od města Třinec 3 parkovací plochy, které jsou znázorněny na obrázku

P-1 -parkoviště pod lanovkou - kapacita 100 aut - parkování vyznačeno

P-2 - záchytné parkoviště cca 150m od hospody - kapacita 50 aut - parkování vyznačeno

P-3 - parkování u HASIŠSKÉ ZBROJNICE - NUTNO PARKOVAT PŘÍČNĚ - kapacita 30 aut - PARKOVAT JEN NA PRAVÉ STRANĚ PLOCHY, Z DŮVODU PONECHÁNÍ VOLNÉHO VÝJEZDU HASIČSKÉHO VOZU. 

pravidlo parkování bude jednoduché - KDO DŘÍV PŘIJEDE, TEN MÁ BLÍŽE NA START a PREZENTACI!!!:O)

 V tomto směru, pokud cestujete samotní, pokuste se přes Perun diskusi dohodnout společnou jízdu. S parkováním nám bude nápomocná i Městská policie Třinec, proto vemte tuto informaci v potaz, aby nedocházelo k zbytečnému blokování nějakých vjezdů k obytným částem.

 Life is Vertical

Maky

!!!!KONEC ZMĚN V REGISTRACÍCH!!!

            Exclamation_mark-1Exclamation_mark-1

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

datem 3.5.2015 ve 20:00 končí možnost změny registrace přes email!!! Žádosti obdržené po tomto termínu již nebudou zařazeny do startovní listiny a budete je muset vyřešit až při prezentaci a to pouze v pátek 6.5.2015 od 16:00 do 20:00. Není v našich možnostech furt opravovat s časomírou startovní listinu.

Ti kdo ještě chtějí na poslední chvíli využít převodu registrace přes email, musí napsat na kontaktní email - perunmarathon@seznam.cz - Já (Vaše jméno) + stratovní číslo - přepouštím svou registraci novému závodníkovi ( Jméno, team,celé datum narození) a odešlete na kontaktní email.Bez těchto nutných indicií nebudou převody registrací umožněny( časomíra nic jiného nepříjme)!!!

díky za pochopení a už za pár dní na startu :o)

Life is Vertical

Maky

Co se bude jíst a jak s batohy

       18051Msli-tycinkaBananas21

 

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Někteří z Vás si jistě kladou otázku, co bude na trati za jídlo k dispozici. A tak zde máte následující soupis, aby jste věděli do čeho jdete a dle toho přizpůsobili svou stravu, popřípadě nachystali svému support teamu své jídlo , které Vám smí podat v občerstvovací zóně.

1.ObčerstvovačkaGuty rucki - 5,3km - Iontový nápoj + voda + banány + mussli

2.ObčerstvovačkaŘeka  - 13km(výběh) a 15km(seběh) - Iontový nápoj + voda + Coca Cola +banány + musli tyčinky + čokolády + sůl + perníky

3.ObčerstvovačkaTyra u Mostu - 27km - Iontový nápoj + Coca Cola + voda + banány + musli tyčinky + čokolády + sůl

4.ObčerstvovačkaChata Ostrý - 30km - voda

Cíl - Polévka - Bramboračka + Pívo nebo Ionťák + perníky nebo záviny:o)

 

 

Kam s batohem a věcmi na převlečení? Při registraci v tašce obdržíte kromě start.čísla, čipu, památečního trika, reklamních věcí také pytel na věci na převlečení, který má totožné číslo, jako je vaše startovní. Do něj si můžete uložit věci které budete chtít nechat vyvézt na chatu do cíle.Zde po doběhnutí po ukázání Vašeho start.čísla Vám bude vydán pytel s vašimi věcmi na převlečení:o)

Další novinky budou následujícího dne:o)

Life is Vertical

Maky

Pravidla o hůlkách, Povinná výbava a značení

Hulky_bigCamelback-omega-deluxe

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Předně chci poděkovat Těm, kdo dostáli svým slovům, které přetavili  v činy a dorazili jste tuto sobotu či neděli  pod jakýkoli kopec v Beskydech za účelem zbavit jej odpadků. Za to ještě jednou velký DÍKY!!! Ti kdož nemohli a zajímá Vás co se událo, nechť si prohlédnou výsledny našeho snažení zde  

A nyní již informace, které jsou pro Vás již nejaktuálnější:o)

Závod se koná v CHKO Beskydy, proto se prosím budeme podle toho chovat a nebudeme nic odhazovat ba dokonce ničit! Prosím berte tuto informaci za nejdůležitější, tak abychom si mohli i příští ročníky v klidu užít:o) A nyní již k technickým věcěm.

Povinná výbava - V povinné výbavě je nutný pouze plně nabitý mobilní telefon!!! A řádně zabezpečený proti vodě!!! Důvod je jednoduchý - čekají Vás 2 technicky náročné seběhy, kde hrozí poranění závodníků a ačkoli na trati budou rozvědčíci, není v našich silách je obsadit na každém metru tratě. Proto je jedinou nutnou zátěží, kterou musíte sebou nést během závodu - mobilní telefon. Ten můžete užít v případě zranění, popřípadě zavolání pomoci druhému závodníkovi. Na startovních číslech budete mít natištěna 3 tel. čísla - HELP PHONE  a číslo na HORSKOU SLUŽBU. Pevně věříme, že nebudete muset tato čísla využít, ale pro Vaší bezpečnost je to nezbytná nutnost.

Hůlky – Hůlky smí závodník použít v závodě hned od Startu. Nesmí mu být podány cizí pomocí během závodu. Ovšem rozhodne – li se , že již nechce užít hůlky v závodě, má právo je předat support teamu na jedné z občerstvovacích stanic. Vrátit hůlky na jiné občerstvovací stanici zpět závodníkovi je zakázáno a bude trestáno diskvalifikací!Pořadatel ani nikdo z pořadatelského teamu nebere zodpovědnost za odložené hůlky!!!

 

Cizí pomoc – Závodník smí užít cizí pomoci( support team podá jídlo, pití, oblečení, sebere hůlky) pouze v prostoru oficiálních občerstvovacích stanic - Guty / Řeka / údolí Tyry / Ostrý  . Jinde nesmí být závodníkovi poskytnuta jakákoli pomoc. Dojde – li k takové pomoci a bude prokázána, závodník je okamžitě diskvalifikován!

 

Odpadky z energie – Prázdné obaly z energetických gelů, či sáčky z energetických tablet a jiné obaly, musí závodník vyhazovat pouze v prostoru občerstvovacích stanic. Na trati je přísně zakázáno odhazovat jakýkoli nepořádek (obaly od gelů, tablet, pití atd) Bude – li závodník usvědčen, že vědomě vyhazoval odpadky na trati mimo určená místa, bude okamžitě diskvalifikován.

 Značení 

Trať bude značena pomocí mlíka, rozcestníků s logem Peruna a na křižovatkách, kde by závodník si nebyl jistý budou ještě rozvědčíci.

Časové limity -  SkyRace (mladí vlci) - na celou trať závodu jest limit 4,5 hod

                         SkyMarathon - úsek Start - Šindelná (polovina tratě) -  4,5 hod - tzn, že závodníci kteří proběhnou šindelnou ve 14:05 již nebudou puštěni dále do druhé části závodu a budou odkloněni trasou Skyrace zpět do cíle.

                          SkyMarathon - ne celou trať  závodu jest limit - 8,5 hod

Itinerář tratě - SkyMarathon

Start- sjezdovkou na Javorový - po modré tur.zn dolů doprava - doprava do lesa(technicky značeno) - 1.Občerstvovačka - stoupání pod gutské Peklo(technicky značeno) - doprava pokračuj zelenou tur.zn - Gutské sedlo - zatočíš doleva na žlutou tur.zn- stoupání na Vrchol Javorového(technicky značeno) - z Vrcholu doprava po modré tur.zn směr Šindelná - na hřebeni doprava dolů(technicky značeno) - technický seběh do Řeky(koryto potoka, průsek) - 2 Občerstvovačka - Výstup sjezdovkou(levá část) - Vrchol Príslop - Doprava dolů seběh pod lanovkou do Řeky - stoupání na Šindelnou(Technicky značeno) - Šindelná(časová brána - 4hod:30min od startu) - po modré tur.zn směr Ropice - napojení na červenou tur.zn a pokračuj na Kalužný - Kalužný - po zelené tur.zn doleva na rozcestí U Kalužného - dolů po zelené tur.zn směr Tyra Most - 3.Občerstvovačka(časová brána - 6hod od startu) - odtud technicky značeno stoupání s napojením na žlutou tur.zn na Ostrý - Ostrý(4.občerstvovačka-pití) - po žluté tur.zn dolů napojení na zelenou tur.zn a doleva na traverz. cestu směr Kozinec(značeno technicky) - Kozinec - po modré tur zn dolů do Tyry - přeběh 200m asfalt -zabočíš doleva na zelenou tur.zn a stoupáš první část serpentýn - poté doprava pod GRANDE FINÁLE na chatu Javorový - Cíl

Itinerář tratě - SkyRace

Start- sjezdovkou na Javorový - po modré tur.zn dolů doprava - doprava do lesa(technicky značeno) - 1.Občerstvovačka - stoupání pod gutské Peklo(technicky značeno) - doprava pokračuj zelenou tur.zn - Gutské sedlo - zatočíš doleva na žlutou tur.zn- stoupání na Vrchol Javorového(technicky značeno) - z Vrcholu doprava po modré tur.zn směr Šindelná - na hřebeni doprava dolů(technicky značeno) - technický seběh do Řeky(koryto potoka, průsek) - 2 Občerstvovačka - Výstup sjezdovkou(levá část) - Vrchol Príslop - Doprava dolů seběh pod lanovkou do Řeky - stoupání na Šindelnou(Technicky značeno) - Šindelná - po modré tur.zn vlevo zpátky na chatu Javorový 

Dalo velikou práci nalézt společnou dohodu s CHKO Beskydy a Lesy ČR, abychom mohli uskutečnit tento závod. A jelikož naším cílem je vytvořit závod s tradicí, aby i další ročníky byly bezproblémové a mohli si jich užívat i další přívrženci Skyrunningu, prosím mějte hlavně poslední pravidlo na paměti. Běháme v horách protože nás to nejen baví, ale jelikož k nim máme i pokoru a úctu a chceme ať slouží všem.

 

Díky za pochopení a těším se na startu

 

Life is Vertical

Maky

Aktuality

Logo-perunhyundai

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Tak,jako minulý rok tak i letos  a jistě jste si i všimli :o) podporujeme Čisté Beskydy a to značí, že 23.4.2016 se na Vás těšíme v okolí Javorového a Ostrého, že pomůžete spáchat dobrý čin, hodný úznání - ,,Jen vyčistit Beskydy", v kterých rádi guníme a kocháme se. Více o tom kde budou sběrná místa se dovíte zde

Mapa

A komu se nechce číst tak si to zkoukněte zde a zde :o)

Life není jen Vertical, ale také zodpovědnost

Maky

Novinky

aaa