pozvánka na výstavu

Pozvanka

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Dovoluji si Vás jménem studentů polygrafie Albrechtovy střední školy v Českém Těšíně, pozvat na malé ohlédnutí za druhým ročníkem Hyundai Perun SkyMarathonu.

Tož během tego gunění, aj zavítejte na čumendu:o)

Life is Vertical

Maky

     Fotografove  

3.ročník

                                                 

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Ti kdož si píší deníček kdy, co, kde běžet, nechť si tedy poznamená.

Start registrace - 30.12.2015 v 18:00.

Závod - 3.ročník Hyundai Perun SkyMarathon - 7.5.2016

Life is Vertical

Maky

pohledy od Vítězů vyražených na pečeti

Sam_6558_smallSam_6750_small

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

pod těmito odkazi si můžete přečíst dojmy vítězů.

Tomáš a Anka

Life is Vertical

Maky

Vyčištěno sakumprásk

                             Dsc_5481

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Včerejším dnem byla vyčištěna trať Peruna sakumprásk od Startu až do cíle , atak se může Perun odebrat k dlouhému spánku. Tímto Vám skládám malou pochvalu, za čistotu na trati( malá pochvala pro to, že jsem našel pod vrchem Šindelná odhozený prázdný gel a v potoku prázdný kelímek Nutrend, takže až na trati nenajdeme vůbec nic, jen značení, bude pochvala Veliká!)

Perun se tedy odebírá k odpočinku a vy si můžete dlouché chvíle spříjemnit četbou Vašich zážitků ve složce Press.Ovšem jeho mladší brácha Nazmar se probouzí k životu a dne  5.5.2015 ve 20.hod započal s registrací.

Takže kdo chce vstoupit do řad Nezmara, nechť vstoupí a dokáže, že Nevzdat se je výsadou rytířů:o)

Life is Vertical

Maky

Den poté

1

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Téměř před 24 hodinami doběhl poslední z Vás, kteří jste se odvážili postavit na start druhého ročníku Hyundai Perun SkyMarathonu.Cinkot na ocel Vás vyslal opět do boje s šesti vydatnými stoupáními a pěti seběhy, z nichž dva byli dosti technické.A jak se pomalu stává tradicí, tak počátek závodu se  nesl v duchu mlhy a nevlídného počasí, které ovšem snad i za pomocí Peruna v polovině dne změnilo svou tvář do podoby slunného dne.  Trať doznala oproti loňskému roku dvou změn a to v podobě – překvapení u první občerstvovačky a poté v již avizovaném pekelném stoupání ,,Grande Finále“. Moto Peruna je známo všem a proto bylo jasné, že pot, bolest a křeče budou se sílou vůle hlavními faktory, které rozhodnou o nadcházejícím mistrovi.

   Sam_6568_small-1

Se všemi těmito náročnostmi se nejlépe popasoval Tomáš Lichý, který v čase 4:04:34 protnul cílovou pásku téměř na pokraji fyzického vyčerpání a zaslouženě si vybojoval titul Mistra ČR v SkyMarathonu a zároveň si vysloužil startovné na BUff Epic trail. Na druhém místě dorazil Pavel Brýdl s časem 4:10:01 a trojici nejlepších uzavřel časem 4:22:13 Tomáš Maceček.

121_perun2015_fotojakubkonderla_polygrafietesin 

5

13

 

135_perun2015_fotojakubkonderla_polygrafietesin

Kategorii něžného pohlaví ovládla suverénně Anička Straková  časem 5:00:32, která v celkovém pořadí obsadila 33 místo. A právem si zasloužila titul Mistryně ČR v SKyMarathonu. Na druhém místě dorazila do cíle s časem 5:13:00  Zuzana Krchová, za kterou na třetí pozici dokončila s časem 5:31:36 Hana Holoubková.

2

 

3

 

Perun také vyhlásil nejmladšího a nejstaršího závodníka, kteří nejrychleji dorazili do cíle. Věkový rozdíl mezi oběma závodníky byl úctyhodný – 43 let.

221_perun2015_fotonikoladelongova_polygrafietesin

Rád bych touto cestou vyslovil velké poděkování Generálnímu partnerovi – společnosti HYUNDAI, hlavním partnerům – MS KRAJ , Město TŘINEC, společnostem DYNAFIT, Be Maniax, BUFFO a NUTREND, jakož i partnerům – SVĚT BĚHU,SL3S, SEMAG, LEPUS,  LITOVEL,CHATA JAVOROVÝ, CHATA OSTRÝ a SKIAREÁL ŘEKA . Všem těmto partnerům patří poděkování, že přispěli k uspořádání tohoto závodu, neboť všichni víme, že bez těchto donátorů dnes není možné kvalitní závod připravit. Zároveň bych také rád poděkoval Czech Skyrunning asociacion, že měla důvěru v Peruna a přidělila nám opětovně status – Mistrovství ČR v SkyMarathonu.

010_perun2015_fotomichalkonvicka_polygrafietesin  

Dále bych rád vyslovil veliké díky a hlubokou poklonu všem  organizátorům, rozvědčíkům, občerstvovačům a značitelům trasy z řad Perunteamu, kteří i přes počáteční špatné podmínky a vtíravou vlhkost odvedli svou práci na jedničku s velkou hvězdičkou, o čemž svědčí i pozitivní reakce závodníků hned po závodě. Díky lidem jako Pepek Lepus, Zbyněk,Cobra, Denis Family,Rora family,Roman, Galis,Fish či Tonda by tento závod prostě nebyl tím čím je. A jim patří stejně veliké Díky jako partnerům závodu.

Také bych chtěl vyslovit díky fotografům ze školy Albrechtova a kameramanům, kteří Vás zachytili během celé akce.

. A v neposlední řadě bych rad poděkoval mé nejmilejší ženě ,,Filoméně“ Barušce :o) za trpělivost a neutuchající podporu během příprav závodu, kdy už párkrát jsem myslel že s tím seknu.

11180318_833135840055924_7992266903080848543_n

Drazí Vyzyvatelé Peruna,

druhý ročník máme zdárně za sebou. Na Perunově pečeti jsou zanesená nová jména a budou tam už na věky věků. Nyní je již Perunova trať z poloviny vyčištěna a další polovina bude vyčištěna v nadcházejících dnech.Jakmile bude trať kompletně vyčištěna bude Perun, Grande Finále i koryto potoka v Řece opět  odpočívat spánkem spravedlivých do nadcházejícího ročníku. V těchto chvílích shromažďujeme všechny fotografie ze závodu, které budou umístěny do složky – Fotogalerie. Články budou umístěny v záložce - PRESS. Touto cestou Vás chci požádat, kdo může a je ochoten, zašlete také své fotografie, záznamy z kamer, či články na  -perunmarathon@seznam.cz . Hlavně záznamy z kamer použijeme společně s našimi záběry pro vytvořeního dalšího celovečeráku o Perunovi:o)

 Přeji Vám hlavně zdraví při běžeckých kláních,či samostatných trénincích. Českým reprezentantům výborné výsledky při nadcházejícím Mistrovství Evropy a pevnou vůli v překonávání sebe sama a věřím, že Perun je dostatečně připravil :o). Zároveň bych Vás rád pozval na podzim opět k nám do Goralie, kde máte možnost vyzvat Perunova mladšího bratra – Nezmara. Takže kdo má zájem a odvahu, tak na podzim na viděnou při nezmarmaratonu.

videjko jež potvrzuje moto zde

Life is Vertical

Maky

 

Postup při REGISTROVÁNÍ + Časový rozvrh DNE ZÁVODU

 

 

Registrace

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Za pár dní se utkáte s Perunem a někteří hlavně se sebou samými. K tomu, aby vše šlapalo jako na drátkách Vám přináším návod pro registraci a následně časový harmonogram dne. Ať víš do čeho jdeš:o)

Postup při REGISTROVÁNÍ.

- V místě registrace bude vyvěšena ofic. startovní listina(naleznete i na webu) na které naleznete své startovní číslo. Podle toho jaké číslo budete mít, tak podle toho se postavíte do řady ke stolům (1-150 / 151 - 300 / 301- 450 / 451 - 600 / 601 a více). Nahlásíte své číslo a jméno, to bude skontrolováno, následně Vám bude předána taška se start číslem, čipem,pytlem na věci, trikem atd. Vy předáte pořadateli zálohu na čip 500kč a je hotovo:o) a můžete se jít připravovat na závod.

- Ti kteří ještě nestihli změnu registrace přes email, si ve startovní listině naleznou strat.číslo závodníka místo kterého mají nastoupit do závodu jako náhradník a při registraci odevzdají VYTIŠTĚNÉ POTVRZENÍ, ŽE DOTYČNÝ SE VZDÁVÁ SVÉHO STRATOVNÍHO ČÍSLA VE VÁŠ PROSPĚCH. Pořadatel změnu zaznamená a pokračuje se dle předchozích pokynů. Důležité info - BEZ VYTIŠTĚNÉHO POTVRZENÍ O PŘEVEDENÍ REGISTRACE VÁS NIKDO VEZAVEDE DO STARTOVNÍ LISTINY - NEMÁME ČAS OVĚŘOVAT, ŽE JSTE SE S NĚKÝM OPRAVDU DOMLUVILI ČI NE. Proto Vás žádáme, pokud víte, že se budete přeregistrovávat, tak doražte na páteční registraci, na které je větší časová rezerva tyto náležitosti řešit. Opravdu v sobotu nebudeme kvůli někomu posunovat čas startu. Věřím, že to chápete:o)

Mech-stopky ČASOVÝ HARMONOGRAMMech-stopky

PÁTEK 1.5.2015 - REGISTRACE OD 16:00 - 20:00 - MOŽNO PROVÁDĚT PŘEREGISTRACE - spodní stanice lanovky

SOBOTA 2.5.2015 - REGISTRACE OD 6:00 - 9:00 - spodní stanice lanovky

                            - START ZÁVODU - 9:30

                            - OČEKÁVANÝ DOBĚH VÍTĚZE 13:30 - 14:00

                            - VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ A MISTRŮ ČR - 17:00

                              PO VYHLÁŠENÍ NÁSLEDUJE TOMBOLA (ceny DYNAFIT,SVĚT BEHU,)

                           - UZAVŘENÍ ČASOMÍRY - 18:00 (8,5 HOD LIMIT)

                           - VOLNÁ ZÁBAVA:O) - schůze CZSA

v případě dobrého počasí budou od 11:00 - 13:00 závody pro děti na Finisherské sjezdovce - kategorie do 5let / 10 let /15 let. Takže o ty nejmenší se nemusíte bát:o)

Life is Vertical

Maky

                            

 

!!!!KONEC ZMĚN V REGISTRACÍCH!!!

            Exclamation_mark-1Exclamation_mark-1

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

datem 29.4.2015 ve 20:00 končí možnost změny registrace přes email!!! Žádosti obdržené po tomto termínu již nebudou zařazeny do startovní listiny a budete je muset vyřešit až při prezentaci a to pouze v pátek 1.5.2015 od 16:00 do 20:00. Není v našich možnostech furt opravovat s časomírou startovní listinu.

Ti kdo ještě chtějí na poslední chvíli využít převodu registrace přes email, musí napsat na kontaktní email - perunmarathon@seznam.cz - Já (Vaše jméno) + stratovní číslo - přepouštím svou registraci novému závodníkovi ( Jméno, team,celé datum narození) a odešlete na kontaktní email.Bez těchto nutných indicií nebudou převody registrací umožněny( časomíra nic jiného nepříjme)!!!

díky za pochopení a už za pár dní na startu :o)

Life is Vertical

Maky

Co se bude jíst a jak s batohy

       18051Msli-tycinkaBananas21

 

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Někteří z Vás si jistě kladou otázku, co bude na trati za jídlo k dispozici. A tak zde máte následující soupis, aby jste věděli do čeho jdete a dle toho přizpůsobili svou stravu, popřípadě nachystali svému support teamu své jídlo , které Vám smí podat v občerstvovací zóně.

1.ObčerstvovačkaGuty rucki - 5,3km - nápoj Nutrend + voda + banány 

2.ObčerstvovačkaŘeka  - 13km(výběh) a 15km(seběh) - nápoj Nutrend + voda + banány + musli tyčinky + čokolády + sůl + pečivo SEMAG

3.ObčerstvovačkaTyra u Mostu - 27km - nápoj Nutrend + voda + banány + musli tyčinky + čokolády + sůl

4.ObčerstvovačkaChata Ostrý - 30km - voda

Cíl - Polévka - Bramboračka + Pívo nebo nápoj Nutrend

 

 

Kam s batohem a věcmi na převlečení? Při registraci v tašce obdržíte kromě start.čísla, čipu, památečního trika, reklamních věcí také pytel na věci na převlečení, který má totožné číslo, jako je vaše startovní. Do něj si můžete uložit věci které budete chtít nechat vyvézt na chatu do cíle.Zde po doběhnutí po ukázání Vašeho start.čísla Vám bude vydán pytel s vašimi věcmi na převlečení:o)

Další novinky budou následujícího dne:o)

Life is Vertical

Maky

Pokyny k registraci, čipu a parkování

500 + General-racetec-chip

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Přinášíme další nutné informace k hladkému průběhu závodu.

 Registrace - pátek od 16:00 - 20:00 - na stanici lanovky - místo startu

                 (prosím, aby tuto možnost využilo co nejvíce závodníků z blízkého okolí vzhledem k vysokému počtu startujícíh, aby sobotní registrace byla hlavně pro ty závodníky z daleka a případné změny registrace)

                  sobota - od 6:00 - 9:00

K registraci si připravte peněžní hotovost 500kč, která bude jako vratná záloha na čip!!!vyšší bankovky než 500 korunové hodnoty, nebudou přijímány!!!

Čip - jedná se o čip, který se umisťuje na tkaničky bot (u šněrování salomon - nutno uchytit elektrikářskou páskou) - Nikde jinde Čip nedávejte, jinak nebudete snímáni řící technikou!!! - pásky na uchycení čipu, budou v prostoru registrace.

Parkování - Máme k dispozici opět od města Třinec 3 parkovací plochy, které jsou znázorněny na obrázku + jednu soukromou plochu.

P-1 -parkoviště pod lanovkou - kapacita 100 aut - parkování vyznačeno

P-2 - záchytné parkoviště cca 150m od hospody - kapacita 50 aut - parkování vyznačeno

P-3 - parkování u HASIŠSKÉ ZBROJNICE - NUTNO PARKOVAT PŘÍČNĚ - kapacita 30 aut - PARKOVAT JEN NA PRAVÉ STRANĚ PLOCHY, Z DŮVODU PONECHÁNÍ VOLNÉHO VÝJEZDU HASIČSKÉHO VOZU. 

pravidlo parkování bude jednoduché - KDO DŘÍV PŘIJEDE, TEN MÁ BLÍŽE NA START a PREZENTACI!!!:O)

 V tomto směru, pokud cestujete samotní, pokuste se přes Perun diskusi dohodnout společnou jízdu. S parkováním nám bude nápomocná i Městská policie Třinec, proto vemte tuto informaci v potaz, aby nedocházelo k zbytečnému blokování nějakých vjezdů k obytným částem.

 Life is Vertical

Maky

Pravidla o hůlkách, Povinná výbava a značení

Hulky_bigCamelback-omega-deluxe

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Předně chci poděkovat Těm, kdo dostáli svým slovům, které přetavili  v činy a dorazili jste 18.4 pod jakýkoli kopec v Beskydech za účelem zbavit jej odpadků. Za to ještě jednou velký DÍKY!!! Ti kdož nemohli a zajímá Vás co se událo, nechť si prohlédnou výsledny našeho snažení zde  

A nyní již informace, které jsou pro Vás již nejaktuálnější:o)

Povinná výbava - V povinné výbavě je nutný pouze plně nabitý mobilní telefon!!! A řádně zabezpečený proti vodě!!! Důvod je jednoduchý - čekají Vás 2 technicky náročné seběhy, kde hrozí poranění závodníků a ačkoli na trati budou rozvědčíci, není v našich silách je obsadit na každém metru tratě. Proto je jedinou nutnou zátěží, kterou musíte sebou nést během závodu - mobilní telefon. Ten můžete užít v případě zranění, popřípadě zavolání pomoci druhému závodníkovi. Na startovních číslech budete mít natištěna 3 tel. čísla - HELP PHONE  a číslo na HORSKOU SLUŽBU. Pevně věříme, že nebudete muset tato čísla využít, ale pro Vaší bezpečnost je to nezbytná nutnost.

Hůlky – Hůlky smí závodník použít v závodě hned od Startu. Nesmí mu být podány cizí pomocí během závodu. Ovšem rozhodne – li se , že již nechce užít hůlky v závodě, má právo je předat support teamu na jedné z občerstvovacích stanic. Vrátit hůlky na jiné občerstvovací stanici zpět závodníkovi je zakázáno a bude trestáno diskvalifikací!Pořadatel ani nikdo z pořadatelského teamu nebere zodpovědnost za odložené hůlky!!!

 

Cizí pomoc – Závodník smí užít cizí pomoci( support team podá jídlo, pití, oblečení, sebere hůlky) pouze v prostoru oficiálních občerstvovacích stanic - Guty / Řeka / údolí Tyry / Ostrý  . Jinde nesmí být závodníkovi poskytnuta jakákoli pomoc. Dojde – li k takové pomoci a bude prokázána, závodník je okamžitě diskvalifikován!

 

Odpadky z energie – Prázdné obaly z energetických gelů, či sáčky z energetických tablet a jiné obaly, musí závodník vyhazovat pouze v prostoru občerstvovacích stanic. Na trati je přísně zakázáno odhazovat jakýkoli nepořádek (obaly od gelů, tablet, pití atd) Bude – li závodník usvědčen, že vědomě vyhazoval odpadky na trati mimo určená místa, bude okamžitě diskvalifikován.

 Značení 

Trať bude značena pomocí mlíka, rozcestníků s logem Peruna a na křižovatkách, kde by závodník si nebyl jistý budou ještě rozvědčíci.

Itinerář tratě

Start- sjezdovkou na Javorový - po modré tur.zn dolů doprava - doprava do lesa(technicky značeno) - 1.Občerstvovačka - stoupání pod gutské Peklo(technicky značeno) - doprava pokračuj zelenou tur.zn - Gutské sedlo - zatočíš doleva na žlutou tur.zn- stoupání na Vrchol Javorového(technicky značeno) - z Vrcholu doprava po modré tur.zn směr Šindelná - na hřebeni doprava dolů(technicky značeno) - technický seběh do Řeky(koryto potoka, průsek) - 2 Občerstvovačka - Výstup sjezdovkou(levá část) - Vrchol Príslop - Doprava dolů seběh pod lanovkou do Řeky - stoupání na Šindelnou(Technicky značeno) - Šindelná(časová brána - 4hod:30min od startu) - po modré tur.zn směr Ropice - napojení na červenou tur.zn a pokračuj na Kalužný - Kalužný - po zelené tur.zn doleva na rozcestí U Kalužného - dolů po zelené tur.zn směr Tyra Most - 3.Občerstvovačka(časová brána - 6hod od startu) - odtud technicky značeno stoupání s napojením na žlutou tur.zn na Ostrý - Ostrý(4.občerstvovačka-pití) - po žluté tur.zn dolů napojení na zelenou tur.zn a doleva na traverz. cestu směr Kozinec(značeno technicky) - Kozinec - po modré tur zn dolů do Tyry - přeběh 200m asfalt -zabočíš doleva na zelenou tur.zn a stoupáš první část serpentýn - poté doprava pod GRANDE FINÁLE na chatu Javorový - Cíl

Dalo velikou práci nalézt společnou dohodu s CHKO Beskydy a Lesy ČR, abychom mohli uskutečnit tento závod. A jelikož naším cílem je vytvořit závod s tradicí, aby i další ročníky byly bezproblémové a mohli si jich užívat i další přívrženci Skyrunningu, prosím mějte hlavně poslední pravidlo na paměti. Běháme v horách protože nás to nejen baví, ale jelikož k nim máme i pokoru a úctu a chceme ať slouží všem.

 

Díky za pochopení a těším se na startu

 

Life is Vertical

Maky

Novinky

aaa