Perun a Mikulášský dárek

Mikulasweb

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Za necelý týden zde máme Mikuláše a s malým spožděním za ním guní Ježíšek :o) A jelikož je Perun nejen bohem hromů a blesků, ale také úrody, tak máme pro Vás jeden Vánočně Mikulášský dárek. To aby jste měli hezkou motivaci pod Vánoční jedlí. Takže komu nebude po chuti štědrovečerní pohádka, nechť si pustí Perunův kompletní biják :o)

https://www.youtube.com/watch?v=zLo3rQFVAx0

Tak fajnééééé a veselééééé

Life is Vertical

Maky

Výstava o Perunovi na Ostrém

Pozvanka-vernisaz  

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Dovolujeme si Vám oznámit, že výstava - Hyundai Perun - SkyMarathon se přesunula na pomyslný druhý vrchol. A to na chatu Ostrý. Tak Vy kdož tam zajdete na zelňačku nechť krom dobré stravy i oko spočine na kultůře :o)

Life is Vertical

Maky

 

Hyundai Perun - 2.Ročník

Zeus2

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Rok se s rokem sešel a Perun přináší první informace o nadcházejícím 2. ročníku Hyundai Perun SkyMarathonu. První a hlavní novinkou je - Grande Finále!!! Jelikož Perun se chce zlepšovat a také Vám nedat cíl zadarmo, rozhodli jsme se ubrat závěrečných serpentýn. Ty nahradíme nádherným krpálem v podobě závěrečného výšvihu v dnes již neužívané černé sjezdovce, v které navážete 100m traverzem pod již známou závěrečnou malou sjezdovku :o) Důvody jsou dva - Trať ještě více vygraduje a diváci si zafandí hned na dvou místech v cíli :o) Druhou novinkou, která je momentálně v jednání je, že se snažíme zajistit pozávodní svoz lanovkou, aby zničení jedinci již neabsolvovali nepříjemný sestup prvním stoupáním Peruna. A ta třetí a pro Vás jistě důležitá je čas Startu registrace - ten je opět stanoven na 1.1.2015 ve 20:00 (objeví se registrační formulář).

Takže máte se na co těšit, a Ti kdo se nezalekli, nechť si zapíší do svých deníčků tato data - Registrace - 1.1.2015 ve 20:00 a poté 2.5.2015 v 9:30 - start 2.ročník Hyundai Perun Skymarathonu.

Life is Vertical

Maky

film Hyundai Perun SkyMarathon

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Dne 26.9.2014 proběhne promítání filmu o prvním ročníku Hyundai Perun SkyMarathonu, které se uskuteční ve 20:00 v PZKO v Bystřici na OLší, před startem závodu Nezmar ULtra SkyMarathonu.

life is Vertical

Maky

https://www.youtube.com/watch?v=GKBGKRyygZI&feature=youtu.be

Zahájení výstavy

Albrechtovka_polygrafie_pg2_2014

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Tak první výstava fotografií byla zahájena v pátek 20.6.2014 a potrvá do konce července.Tudíž Ti kdož nestihli slavnostní zahájení, mají celý měsíc na to, se podívat co vytvořili žáci Polygrafické školy.Tímto bych jim ještě jednpou rád poděkoval, za jejich výtvarné výkony v onon Perunovském počasí:o)

Life is Vertical

Maky

Vernisage a Výstava

Pozvanka-vernisaz

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Dovoluji si Vás pozvat na výstavu fotografií z 1.ročníku Hyundai Perun SkyMarathonu, jenž pořídili žáci střední školy Albrechtovy a Petr Rumpertesz. Všichni kdo budou mít čas a chuť jsou srdečně zváni a těším se , že se uvidíme v pátek 20.6.2014 v 17.hod na Chatě Javorový, popřípadě na podzim na mladším bratru Peruna – nezmarmaratonu.

Life is Vertical

Maky

Perun ČT - Sport

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

zde můžete zhlédnout krásné záběry z čt- http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10103510226-sport-v-regionech/

Maky

Perunova reportáž v TV

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

zde můžete shlédnout reportáž o Perunovi:o)

http://www.youtube.com/watch?v=J0SsEdcWDW8

Maky

Jak to viděl vítěz

Vyzyvatelé Peruna

níže si můžete přečíst dojmy toho, kterého nikdo nedohonil a právem byl vepsán do Perunovy pečetě.

Jan Zemaník: Hyundai Perun Skymaraton 2014

Start na letošním Perunovi byl pro mě takovou malou povinností a už od začátku sezóny to pro mě byl jeden z vrcholů domácích horských závodů. Rozhodování nebylo vůbec složité protože:

-          závod měl statut MČR

-         chystala se zde velká konkurence

-         pořádal to můj kamarád Maky

-         mám to skoro za barákem

-         ty šílené převýšení mě docela baví!

Týden před závodem jsem si s přáteli prošel první polovinu závodu a hned po prvních kilometrech té naší ,,procházky,, jsem si udělal jasno o tom, jak to celé asi bude naostro vypadat.  V duchu jsem si také přál, aby bylo vhodné počasí pro tento závod – z mého pohledu tedy déšť, bahno, zima, mlha a nejlépe ještě vítr, takové podmínky mi prostě sedí a já si můžu závod naplno užít!

Tak tedy sobota 3.5! Budím se do mlhavého, chladného a propršeného rána, přesně takového jaké jsem si přál. Celý závod jsem měl do detailu naplánovaný a doufal jsem v nějaké slušné umístění v první desítce, protože  jen při pohledu do startovní listiny bylo jasné, že to žádný pouťák nebude. Přeci jen už jsem nějaké ty zkušenosti posbíral, takže žádné velké stresy před startem se už neodehrávaly, jen jsem se cítil trochu jako exot, když jsem šel na start bez hůlek, jen v kraťasech a trika bez rukávů , s mobilem a 250 ml vody. Jen jsem někde z davu zaslechl, že poběžím asi dost rychle, když jsem se oblékl tak nalehko.

10258659_634932196599980_832022053739860310_o

Start závodu nemělo cenu nějak hrotit, bylo úplně jedno jestli byl člověk nahoře na Javorovém první nebo desátý, protože pak na něj ještě čekala velice slušná a náročná zábava. Zvolil jsem tedy opět rozumný start a pohyboval jsem se někde kolem pátého místa. Měl jsem v plánu běžet napůl plynu až do míst, kde se sbíhá do Řeky a tam to prostě napálit, protože to bylo z mého pohledu docela klíčové místo celého závodu. Jak jsem tedy naplánoval, tak jsem i v reálu uskutečnil, na začátku seběhu (tím prvním, který vedl přímo lesem) jsem se dotáhl na Honzu Havlíčka a v druhém technickém seběhu (v tom korytě, které si jistě všichni užili) jsem se dostal do čela a od té doby, jsem běžel na prvním místě až do cíle. Zpět ale k Řece, pod sjezdovku jsem doběhl s mírným náskokem a čekala mě nekonečně dlouhá sjezdovka (chůze ve vysoké a mokré trávě – moc příjemné) a také nekonečně dlouhý seběh, který jsem si ale dost užíval, stále jsem měl však Honzu Havlíčka v zádech. Toto místo bylo klíčové také  kvůli občerstvení. Zde mi hodně pomohl Honza Weber (salomon-run.cz), který mi podal nové pití a sáček mých oblíbených gumových medvídků.

SONY DSC

V následujících kilometrech jsem si držel stále mírný náskok a snažil jsem se dávat co nejvíc do seběhů, protože většina mých konkurentů byli výborní běžci vrchaři a ty seběhy měli myslím trochu slabší, za to do kopce mi dávali docela sadu. Zhruba po třiceti kilometrech už jsem nikoho za sebou neviděl a běžel jsem si tak trochu svůj sólo závod, i když jsem pořád čekal, že mě někdo zezadu za chvílí dotáhne, protože druhá část závodu byla velice běhavá, bez výraznějších krpálů. Závěrečnou část jsem vůbec neznal, až jsem pomalu začal pokukovat po hodinkách a viděl jsem tam skoro osmatřicet kilometrů, říkal jsem si, ty vole za chvíli budu v cíli! Jen ten čas se mi moc nezdál, protože původní odhady byly, že vítěz bude bojovat o to, aby se dostal pod pět hodin! Poslední dva kilometry už jsem byl totálně KO, co minutu jsem se díval za sebe, jestli tam někdo není, byla mlha, nic moc nešlo vidět. Občas jsem byl tak zoufalý, že jsem na chvíli zastavil a pořádně se do té mlhy díval, jestli tam fakt někdo není. Kdyby mě někdo dohnal, tak bych už neměl sebemenší sílu ani vůli na nějaký závěrečný souboj!

20140503_1034

Závěrečné metry mě doprovází jeden z pořadatelů a utěšuje mě, že už je to jen kousek, opravdu jen kousek, v té mlze nešlo vůbec nic vidět, jen už jsem zaslechl nějaké hlasy a také se začal rýsovat cílový oblouk a to byla ta nejlepší chvíle, protože být to ještě o kilometr delší, tak bych si tam asi někde sedl na pařez, sundal boty a šel spát, protože jsem měl opravdu dost!

10295197_732867306765445_4621488686519645785_o

Každopádně opět super okamžiky, vítězství, navíc ve skvělém čase 4:07 hod a až za mnou taková jména jako Pavel Brýdl, Honza Mrázek, Honza Havlíček nebo Petr Vabroušek! A pak už to všichni asi znáte, únavu vystřídá euforie, převlečete se do suchého, dáte si něco dobrého k  jídlu, napijete se a jste nejvíc happy, a právě takový byl Hyundai Perun Skymaraton 2014!

IMG_5397

Děkuji všem svým partnerům za podporu při tomto závodě – konkrétně firmám Salomon, Suunto a Salomon-run.cz, ale také hlavně za fandění a podporu při závodě a po závodě, bylo to opravdu náročné a stálo mě to měsíce a měsíce tréninku, který jsem proměnil ve vítězství, které řadím velice vysoko!

1921191_634933919933141_2084952189614965211_o

FOTOGRAFIE

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

to nač jste čekali je konečně tady. Studenti střední školy Albrechtovy z Českého Těšína ,obor polygrafie Vám pořídily mno snímku, které můžete zhlédnou zde

http://photopipo.rajce.idnes.cz/Hyundai_Perun_Skymaraton_2014_studentu_polygrafie_Albrechtovy_stredni_skoly_v_Ceskem_Tesine/

 

   10170909_10201036441347847_7960173622412972562_n  20140503_1034  20140503_3382Img_7413   100_1695

20140503_1074  20140503_3133  Img_5406

 

Touto cestou bych rád poděkoval všem fotografům a kameramanům,kteří v takovýchto podmínkách advedli skvělou práci. Ještě jednou za všechny závodníky VELIKÝ DÍK!!! Další náhledy od ostatních fotografů naleznete v sekci fotogalerie - autoři - Fish/ Repy/ Miro atd

Maky

Novinky

aaa