POVINNÁ VÝBAVA

                                    Piti   POVINNÁ VÝBAVA  Mobilni-telefon-samsung-galaxy-mini-tass-ve-s5570i-lime-green_ien139521

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Jelikož se hromadí dotazy ohledně povinné výbavy, zde přinášíme oficiální stanovisko - v povinné výbavě je nutný pouze plně nabitý mobilní telefon!!! Důvod je jednoduchý - čekají Vás 2 technicky náročné seběhy, kde hrozí poranění závodníků a ačkoli na trati budou rozvědčíci, není v našich silách je obsadit na každém metru tratě. Proto je jedinou nutnou zátěží, kterou musíte sebou nést během závodu - mobilní telefon. Ten můžete užít v případě zranění, popřípadě zavolání pomoci druhému závodníkovi. Na startovních číslech budete mít natištěna 2 tel. čísla - HELP PHONE  a číslo na HORSKOU SLUŽBU. Pevně věříme, že nebudete muset tato čísla využít, ale pro Vaší bezpečnost je to nezbytná nutnost.

Startovni-cislo_krivky-final-help

Co se týče pitného režimu - během tratě budete mít možnost 5 x doplnit tekutiny, takže celkem na Vás čeká 1,5 litru na osobu (5x 0,3L), proto není povinností závodníka nést sebou jakékoliv množství tekutin. Přesto doporučení pro ty méně zdatné je - nést si  sebou, alespoň 0,5L vody.

Life is Vertical

Maky

 

 

 

Občerstvení

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Jelikož v pondělí je šmigrust a Perun dává taky výslužku, tak Vám nadělíme informace ohledně toho, čím si doplníte energii během závodu. A vajíčka , nebo kraslice to nebudou:o)

1.Občerstvovačka - Guty rucki - 5,5km - nápoj Nutrend + voda 

2.Občerstvovačka - Řeka  - 16km - nápoj Nutrend + voda + banány + musli tyčinky + čokolády + sůl

3.Občerstvovačka - Tyra u Mostu - 28km - nápoj Nutrend + voda + banány + musli tyčinky + čokolády + sůl

4.Občerstvovačka - Chata Ostrý - 30km - voda

5.Občerstvovačka - Chata Kozinec - 35km - voda

 

 Samozřejmě těchto 5 zón je také bráno jako možnost užití pomoci support teamu - podá Vám Vaší stravu, sebere hůlky, popřípadě podá oblečení. JInde na trati není povoleno užití cizí pomoci, pouze v případě, že Vám jde o život.

Tak pilujte přípravy a zvažujte taktiku

Life is Vertical

Maky

Pravidla + značení

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

jelikož je necelý měsíc do startu a určitě už každý drtíte trénink, posílám Vám info ohledně pravidel s hůlkami a cizí pomoci během závodu, jakožto i informace jak bude značena trať.

Pravidla

Hůlky – Hůlky smí závodník použít v závodě hned od Startu. Nesmí mu být podány cizí pomocí během závodu. Ovšem rozhodne – li se , že již nechce užít hůlky v závodě, má právo je předat support teamu na jedné z občerstvovacích stanic. Vrátit hůlky na jiné občerstvovací stanici zpět závodníkovi je zakázáno a bude trestáno diskvalifikací! Pořadatel ani nikdo z pořadatelského teamu nebere zodpovědnost za odložené hůlky!!!

 

Cizí pomoc – Závodník smí užít cizí pomoci( support team podá jídlo, pití, oblečení, sebere hůlky) pouze v prostoru oficiálních občerstvovacích stanic - Guty / Řeka / údolí Tyry / Ostrý / Kozinec . Jinde nesmí být závodníkovi poskytnuta jakákoli pomoc. Dojde – li k takové pomoci a bude prokázána, závodník je okamžitě diskvalifikován!

 

Odpadky z energie – Prázdné obaly z energetických gelů, či sáčky z energetických tablet a jiné obaly, musí závodník vyhazovat pouze v prostoru občerstvovacích stanic. Na trati je přísně zakázáno odhazovat jakýkoli nepořádek (obaly od gelů, tablet, pití atd) Bude – li závodník usvědčen, že vědomě vyhazoval odpadky na trati mimo určená místa, bude okamžitě diskvalifikován.

 Značení 

Trať bude značena pomocí mlíka, rozcestníků s logem Peruna a na křižovatkách, kde by závodník si nebyl jistý budou ještě rozvědčíci.

Itinerář tratě

Start- sjezdovkou na Javorový - po modré tur.zn dolů doprava - doprava do lesa(technicky značeno) - 1.Občerstvovačka - stoupání pod gutské Peklo(technicky značeno) - doprava pokračuj zelenou tur.zn - Gutské sedlo - zatočíš doleva na žlutou tur.zn - stoupání na Vrchol Javorového(technicky značeno) - z Vrcholu doprava po modré tur.zn směr Šindelná - na hřebeni doprava dolů(technicky značeno) - technický seběh do Řeky(koryto potoka, průsek) - 2 Občerstvovačka - Výstup sjezdovkou(levá část) - Vrchol Príslop - Doprava dolů seběh pod lanovkou do Řeky - stoupání na Šindelnou(Technicky značeno) - Šindelná(časová brána - 4hod:30min od startu) - po modré tur.zn směr Ropice - napojení na červenou tur.zn a pokračuj na Kalužný - Kalužný - po zelené tur.zn doleva na rozcestí U Kalužného - dolů po zelené tur.zn směr Tyra Most - 3.Občerstvovačka(časová brána - 6hod od startu) - odtud technicky značeno stoupání s napojením na žlutou tur.zn na Ostrý - Ostrý(4.občerstvovačka-pití) - po žluté tur.zn dolů napojení na zelenou tur.zn a doleva na traverz. cestu směr Kozinec(značeno technicky) - Kozinec(poslední doplnění vody) - po modré tur zn dolů do Tyry - přeběh 200m asfalt -zabočíš doleva na zelenou tur.zn a stoupáš na chatu Javorový - Cíl

Dalo velikou práci nalézt společnou dohodu s CHKO Beskydy a Lesy ČR, abychom mohli uskutečnit tento závod. A jelikož naším cílem je vytvořit závod s tradicí, aby i další ročníky byly bezproblémové a mohli si jich užívat i další přívrženci Skyrunningu, prosím mějte hlavně poslední pravidlo na paměti. Běháme v horách protože nás to nejen baví, ale jelikož k nim máme i pokoru a úctu a chceme ať slouží všem.

 

Díky za pochopení a těším se na startu

 

Life is Vertical

Maky

Perun přitvrdil - změna trasy

New-perun

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

 

Vzhledem k jednáním s organizací CHKO Beskydy, která nečekaně vyhlásila klidovou oblast v oblasti vrcholu ROPICE, jsme byli nuceni drobátko poupravit trasu závodu k spokojenosti obou stran.

Bohužel tak přijdete o pěkný přeběh Ropického vršku, ale zato si užijete drsný seběh pod lanovkou sjezdovky v Řece a následující výběh přes průsek a svážnice na  ŠINDELNOU. Nemluvě, že v Řece budete před seběhem odměněni nádherným pohledem na Javorový a dole se potkáte v protisměru se svýmy soky, které můžete notně povzbudit, či psychicky zlomit tím, že Vy už máte sjezdovku za sebou:o)

Zbytek trasy poté pokračuje opět dle původního itineráře. Sumasumárum se z celkové dohody vyklubalo toto – čeká Vás 6 stoupání a 5 seběhů :o), což v řeči čísel znamená – Pozitivní stoupání – 3195m a negativní klesání 2707m. Takže se máme opravdu na co těšit a jak pravil jeden – trénovat, trénovat a ještě jednou trénovat! neb bez treningu nima šampióna.

časový limit se tímto posunuje na 8hod a 30min!!!

Zakaz

Itinerář trasy – seběh z JAVOROVÉHO do ŘEKY  -minout občerstvovačku -  výběh sjezdovkou v levé části(vedle sněžných děl)- vrchol PRÍSLOP – otočka a seběh pod lanovkou – opět kolem občerstvovaly – značeným úsekem stoupat na ŠINDELNOU( ZDE ČASOVÁ BRÁNA – 4HOD A 15MIN OD STARTU!!!). Dále už beze změn – po modré turistic.zn směr ROPICE a dále červenou turistic.zn – směr ROZCESTÍ KALUŽNÝ

zde máte pro jistotu ještě jednou pohled na celou trasu - http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=146240

 profil - New-profile

 

Life is Vertical

Maky

Stop změnám v registracích !!!

                                Images STOP ZMĚNÁM V REGISTRACÍCH

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Dnešním dnem 31.3.2014 je zastavena jakákoli změna registrace. Důvod je jednoduchý – startovní čísla, jež jsou opatřena i jmény závodníků byla odeslána do tisku:o). Ti kteří, se nemohou zúčastnit a prodají svou registraci, nechť  Vaší náhradníci dorazí v klidu s potvrzením od Vás(vytištěný email), že startovní číslo je převedeno na Vás dotyčné náhradníky. My Vás při prezentaci doplníme do startovní listiny a vše bude OK! Je nutné dodržet toto pravidlo, jinak Ti, kteří neprokážou své převedení registrace a budou i tak závodit, budou nakonec vyřazeni z rankingu CZSA a tudíž nebudou mít body započteny jak v českém tak evropském žebříčku.

 

Díky za pochopení

Maky

Závodit bude Angela Mudge

Angela

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

O tom, že má Perun mocnou sílu věděli již naši slovanští předci, ale že jeho věhlas zasáhne až do anglosaských dálav o tom jsme ani nesnili. A tak si Vám dovolujeme oznámit, že Perunovu vábení podlehla jedna vyzyvatelka až zpoza Lamančského průlivu. A kdo že si to váží cestu od golfského proudu až k nám do Beskydských hvozdů? Není to nikdo menší, než dvojnásobná Mistryně světa v skyrunningu z let 2006 a 2007 a držitelka druhého místa z Mistrovství v Ultra Trairunningu– Angela Mudge. Takže ženská kategorie slibuje zajímavý souboj o přední pozice, kdy Angela určitě ukáže mnoha soupeřkám a určitě i soupeřům svá záda.

 

Tak prosím krom tréningu oprašte také svou anglickou slovní zásobu a připravte se, že na trati zazní hlášky typu – please, free left side, nebo hey boy you are slowly :o)

Life is Vertical

Maky

Press

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Tak ještě jste nevyběhli ani sjezdovku a už je o Vás článek :o) v MS DENÍKU

Clanek

Ceny pro vítěze

Absolut-vin

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

První stoupání v podobě zvládnutí registrace máme za sebou a dali jste tomu vážně na frak, neboť startovka byla plná během pár dnů. O to více nás těší, že hlavním lákadlem pro Vás nebyly ceny, ale destinace a hlavně trať se svým ,,na hóóórů a dóóólů“ profilem, jenž Vám přichystá nejeden zážitek.

Ale aby jste si nemysleli, že Vás vypustíme na trať, necháme Vás bojovat s Perunem a v cíli Vám jen potřeseme rukou a řekneme ,, jsi dobrej“, tak nyní můžeme konečně odkrýt ceny pro ty nejlepší z vyzyvatelů. A že toho nebude málo, o tom svědčí fakt, že na ceny pro vítěze přispěli tito partneři Hyundai Perun – SkyMarathonu.

Společnost SALOMON

společnost NUTREND

běžecký obchod TRAILPOINT

Petr Vabroušek s SLS3

 

Absolutní vítěz – Trail Batoh od společnosti Salomon - viz úvodní obrázek

Absolutní vítězka – Trail Batoh od běžeckého obchodu Trailpoint - viz úvodní obrázek

Zeny-do-40

1.Ženy do 40 let – Medaile + Boty Salomon + Balíček Nutrend + SLS3 návleky

2.Ženy do 40 let – Medaile + ¾ kompresní kalhoty Salomon + Hydratační systém Trailpoint + Balíček Nutrend

3.Ženy do 40 let – Medaile + kompresky na lýtka Salomon + Balíček Nutrend

1.Ženy nad 40 let – Medaile + Boty Salomon + Balíček Nutrend 

2.Ženy nad 40 let – Medaile + ¾ kompresní kalhoty Salomon + Balíček Nutrend

3.Ženy nad 40 let – Medaile + kompresky na lýtka Salomon + Balíček Nutrend

Muzido-40

1.Muži do 40 let – Medaile + Boty Salomon + Balíček Nutrend + SLS3 návleky

2.Muži do 40 let – Medaile + ¾ kompresní kalhoty Salomon + Hydratační systém Trailpoint+Balíček Nutrend

3. Muži do 40 let – Medaile +kompresky na lýtka Salomon + Balíček Nutrend

1.Muži nad 40 let – Medaile + Boty Salomon + Balíček Nutrend + SLS3 návleky

2.Muži nad 40 let – Medaile + ¾ kompresní kalhoty Salomon + Balíček Nutrend

3. Muži nad 40 let – Medaile +kompresky na lýtka Salomon + Balíček Nutrend

Zároveň první tři muži a první tři ženy české národnosti budou dekorováni jako Mistři ČR v SkyMarathonu a obdrží plakety od České Asociace Skyrunningu.

 Trofeje

 Takže, nyní už jen nezbývá než začít opravdu pořádně trénovat :o)

Life is Vertical

Maky

Hyundai + Perun

Spojeni

Drazí Vyzyvatelé Peruna

Dovolujeme si Vám oznámit, že společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech se stala generálním partnerem závodu Perun SkyMarathon.

Tímto se oficiální název závodu mění na HYUNDAI PERUN - SKYMARATHON.

Děkujeme

 

!!! Registrace naplněna !!!

Stop-registrace

 

Ahoj Vyzyvatelé Peruna,

registrace je již uzavřena. S ohledem na zachování dobrých vztahů s CHKO a Lesy ČR, do startovní listiny již nebude nikdo dodán. Děkujeme za pochopení.

Takže teď už zbývá jen pořádně trénovat:o)

Life is Vertical

Maky 

Novinky

aaa