Postup při REGISTROVÁNÍ + Časový rozvrh DNE ZÁVODU

 

 

Registrace

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Již tuto sobotu se utkáte s Perunem a někteří hlavně se sebou samými. K tomu, aby vše šlapalo jako na drátkách Vám přináším návod pro registraci a následně časový harmonogram dne. Ať víš do čeho jdeš:o)

Ještě než vysvětlíme registraci tak důležité info - příjezd pod LANOVKU je nyní změněn kvůli výstavbě obchvatu,proto musíte přijet ke kruhovému objezdu u SHELL stanice a zde Vás navede již objiždka.Proto raději vyjeďte o 20minut dříve:o)

Postup při REGISTROVÁNÍ.

- V místě registrace bude vyvěšena ofic. startovní listina(naleznete i na webu) na které naleznete své startovní číslo. Podle toho jaké číslo budete mít, tak podle toho se postavíte do řady ke stolům (1-150 / 151 - 300 / 301- 450 / 451 - 550 a více). Nahlásíte své číslo a jméno, to bude skontrolováno, následně Vám bude předána taška se start číslem, čipem,pytlem na věci, trikem atd. Vy předáte pořadateli zálohu na čip 500kč a je hotovo:o) a můžete se jít připravovat na závod.

- Ti kteří ještě nestihli změnu registrace přes email, si ve startovní listině naleznou strat.číslo závodníka místo kterého mají nastoupit do závodu jako náhradník a při registraci odevzdají VYTIŠTĚNÉ POTVRZENÍ, ŽE DOTYČNÝ SE VZDÁVÁ SVÉHO STRATOVNÍHO ČÍSLA VE VÁŠ PROSPĚCH. Pořadatel změnu zaznamená a pokračuje se dle předchozích pokynů. Důležité info - BEZ VYTIŠTĚNÉHO POTVRZENÍ O PŘEVEDENÍ REGISTRACE VÁS NIKDO VEZAVEDE DO STARTOVNÍ LISTINY - NEMÁME ČAS OVĚŘOVAT, ŽE JSTE SE S NĚKÝM OPRAVDU DOMLUVILI ČI NE. Proto Vás žádáme, pokud víte, že se budete přeregistrovávat, tak doražte na páteční registraci, na které je větší časová rezerva tyto náležitosti řešit. Opravdu v sobotu nebudeme kvůli někomu posunovat čas startu. Věřím, že to chápete:o)

Mech-stopky ČASOVÝ HARMONOGRAMMech-stopky

PÁTEK 5.5.2017 - REGISTRACE OD 16:00 - 20:00 - MOŽNO PROVÁDĚT PŘEREGISTRACE - spodní stanice lanovky

SOBOTA 6.5.2017 - REGISTRACE OD 7:00 - 9:00 - spodní stanice lanovky

                            - START ZÁVODU -  9:30 - SkyMarathon - 

                            - OČEKÁVANÝ DOBĚH VÍTĚZE 13:30 - 14:00 - SkyMarathon

                                                                            

                            - VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ A MISTRŮ ČR - 17:00

                              PO VYHLÁŠENÍ NÁSLEDUJE TOMBOLA ze startovních čísel závodníků (ceny DYNAFIT,SVĚT BEHU,)

                           - UZAVŘENÍ ČASOMÍRY - 18:00 (8,5 HOD LIMIT)

                           - VOLNÁ ZÁBAVA:O) 

Life is Vertical

Maky

                            

 

Pravidla o hůlkách, Povinná výbava a značení

Hulky_bigCamelback-omega-deluxe

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Jak všichni víme, závod se koná v CHKO Beskydy, proto se prosím budeme podle toho chovat a nebudeme nic odhazovat ba dokonce ničit! Prosím berte tuto informaci za nejdůležitější, neb od toho všeho se odvíjí další vývoj vyjednávání se zelenými organizacemi. A nyní již k technickým věcěm.

Povinná výbava - V povinné výbavě je nutný pouze plně nabitý mobilní telefon!!! A řádně zabezpečený proti vodě!!! Důvod je jednoduchý - čekají Vás 2 technicky náročné seběhy, kde hrozí poranění závodníků a ačkoli na trati budou rozvědčíci, není v našich silách je obsadit na každém metru tratě. Proto je jedinou nutnou zátěží, kterou musíte sebou nést během závodu - mobilní telefon. Ten můžete užít v případě zranění, popřípadě zavolání pomoci druhému závodníkovi. Na startovních číslech budete mít natištěna 3 tel. čísla - HELP PHONE  a číslo na HORSKOU SLUŽBU. Pevně věříme, že nebudete muset tato čísla využít, ale pro Vaší bezpečnost je to nezbytná nutnost.

Hůlky – Hůlky smí závodník použít v závodě hned od Startu. Nesmí mu být podány cizí pomocí během závodu. Ovšem rozhodne – li se , že již nechce užít hůlky v závodě, má právo je předat support teamu na jedné z občerstvovacích stanic. Vrátit hůlky na jiné občerstvovací stanici zpět závodníkovi je zakázáno a bude trestáno diskvalifikací!Pořadatel ani nikdo z pořadatelského teamu nebere zodpovědnost za odložené hůlky!!!

 

Cizí pomoc – Závodník smí užít cizí pomoci( support team podá jídlo, pití, oblečení, sebere hůlky) pouze v prostoru oficiálních občerstvovacích stanic - Guty / Řeka / údolí Tyry / . Jinde nesmí být závodníkovi poskytnuta jakákoli pomoc. Dojde – li k takové pomoci a bude prokázána, závodník je okamžitě diskvalifikován!

 

Odpadky z energie – Prázdné obaly z energetických gelů, či sáčky z energetických tablet a jiné obaly, musí závodník vyhazovat pouze v prostoru občerstvovacích stanic. Na trati je přísně zakázáno odhazovat jakýkoli nepořádek (obaly od gelů, tablet, pití atd) Bude – li závodník usvědčen, že vědomě vyhazoval odpadky na trati mimo určená místa, bude okamžitě diskvalifikován.

 Značení 

Trať bude značena pomocí mlíka, rozcestníků s logem Peruna a na křižovatkách, kde by závodník si nebyl jistý budou ještě rozvědčíci.

Časové limity -

                         SkyMarathon - úsek Start - Šindelná (polovina tratě) -  4,5 hod - tzn, že závodníci kteří proběhnou šindelnou ve 14:05 již nebudou puštěni dále do druhé části závodu a budou odkloněni zpět do cíle.

                          SkyMarathon - ne celou trať  závodu jest limit - 8,5 hod

Itinerář tratě - SkyMarathon

Start- sjezdovkou na Javorový - po modré tur.zn dolů doprava - doprava do lesa(technicky značeno) - 1.Občerstvovačka - stoupání pod gutské Peklo(technicky značeno) - doprava pokračuj zelenou tur.zn - Gutské sedlo - zatočíš doleva na žlutou tur.zn- stoupání na Vrchol Javorového(technicky značeno) - z Vrcholu doprava po modré tur.zn směr Šindelná - na hřebeni doprava dolů(technicky značeno) - technický seběh do Řeky(koryto potoka, průsek) - 2 Občerstvovačka - Výstup sjezdovkou(levá část) - Vrchol Príslop - Doprava dolů seběh pod lanovkou do Řeky - stoupání na Šindelnou(Technicky značeno) - Šindelná(časová brána - 4hod:30min od startu) - po modré tur.zn směr Ropice - napojení na červenou tur.zn a pokračuj na Kalužný - Kalužný - po zelené tur.zn doleva na rozcestí U Kalužného - dolů po zelené tur.zn směr Tyra Most - 3.Občerstvovačka(časová brána - 6hod od startu) - odtud technicky značeno stoupání s napojením na žlutou tur.zn na Ostrý - Ostrý - po žluté tur.zn dolů napojení na zelenou tur.zn a doleva na traverz. cestu směr Kozinec(značeno technicky) - Kozinec - po modré tur zn dolů do Tyry - přeběh 200m asfalt -zabočíš doleva na zelenou tur.zn a stoupáš první část serpentýn - poté doprava pod GRANDE FINÁLE na chatu Javorový - Cíl

Dalo velikou práci nalézt společnou dohodu s CHKO Beskydy a Lesy ČR, abychom mohli uskutečnit tento závod. A jelikož naším cílem je vytvořit závod s tradicí, aby i další ročníky byly bezproblémové a mohli si jich užívat i další přívrženci Skyrunningu, prosím mějte hlavně poslední pravidlo na paměti. Běháme v horách protože nás to nejen baví, ale jelikož k nim máme i pokoru a úctu a chceme ať slouží všem.

 

Díky za pochopení a těším se na startu 

 

Life is Vertical

Maky

Pokyny k registraci, čipu a parkování

500 + General-racetec-chip

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Tak co se bude jíst a jak naložíme  s batožinami, už Vám Perun pověděl.Takže pokračujeme v seriálu informací dále:)

Přinášíme další nutné informace k hladkému průběhu závodu.

 Registrace - pátek od 16:00 - 20:00 - na stanici lanovky - místo startu

                 (prosím, aby tuto možnost využilo co nejvíce závodníků z blízkého okolí vzhledem k vysokému počtu startujícíh, aby sobotní registrace byla hlavně pro ty závodníky z daleka a případné změny registrace)

                  sobota - od 7:00 - 9:00

K registraci si připravte peněžní hotovost 500kč, která bude jako vratná záloha na čip!!!vyšší bankovky než 500 korunové hodnoty, nebudou přijímány!!! To znamená s sebou 200 a 100 korunové bankovky!!!

Čip - jedná se o čip, který se umisťuje na kotníkpomoci pásku - Nikde jinde Čip nedávejte, jinak nebudete snímáni řící technikou!!! 

Parkování - Máme k dispozici opět od města Třinec 3 parkovací plochy, které jsou znázorněny na obrázku

P-1 -parkoviště pod lanovkou - kapacita 100 aut - parkování vyznačeno

P-2 - záchytné parkoviště cca 150m od hospody - kapacita 50 aut - parkování vyznačeno

P-3 - parkování u HASIŠSKÉ ZBROJNICE - NUTNO PARKOVAT PŘÍČNĚ - kapacita 30 aut - PARKOVAT JEN NA PRAVÉ STRANĚ PLOCHY, Z DŮVODU PONECHÁNÍ VOLNÉHO VÝJEZDU HASIČSKÉHO VOZU. 

pravidlo parkování bude jednoduché - KDO DŘÍV PŘIJEDE, TEN MÁ BLÍŽE NA START a PREZENTACI!!!:O)

 V tomto směru, pokud cestujete samotní, pokuste se přes Perun diskusi dohodnout společnou jízdu. S parkováním nám bude nápomocná i Městská policie Třinec, proto vemte tuto informaci v potaz, aby nedocházelo k zbytečnému blokování nějakých vjezdů k obytným částem.

 Life is Vertical

Maky

Co se bude jíst a jak s batohy

       18051Msli-tycinkaBananas21

 

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Někteří z Vás si jistě kladou otázku, co bude na trati za jídlo k dispozici. A tak zde máte následující soupis, aby jste věděli do čeho jdete a dle toho přizpůsobili svou stravu, popřípadě nachystali svému support teamu své jídlo , které Vám smí podat v občerstvovací zóně.

1.ObčerstvovačkaGuty rucki - 5,3km - Iontový nápoj + voda + banány + mussli

2.ObčerstvovačkaŘeka  - 13km(výběh) a 15km(seběh) - Iontový nápoj + voda + Coca Cola +banány + musli tyčinky + čokolády + sůl + koláčky

3.ObčerstvovačkaTyra u Mostu - 27km - Iontový nápoj + Coca Cola + voda + banány + musli tyčinky + čokolády + sůl

Cíl - Polévka - Bramboračka + Pívo nebo Ionťák 

Poté už oběd jaký si kdo zvolí. Pozor bude i nabídka menu pro Vegetariány.

 

 

Kam s batohem a věcmi na převlečení? Při registraci v tašce obdržíte kromě start.čísla, čipu, památečního trika, reklamních věcí také pytel na věci na převlečení, který má totožné číslo, jako je vaše startovní. Do něj si můžete uložit věci které budete chtít nechat vyvézt na chatu do cíle.Zde po doběhnutí po ukázání Vašeho start.čísla Vám bude vydán pytel s vašimi věcmi na převlečení:o)

Další novinky budou následujícího dne:o)

Life is Vertical

Maky

!!!!KONEC ZMĚN V REGISTRACÍCH!!!

            Exclamation_mark-1Exclamation_mark-1

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

datem 2.5.2017 ve 20:00 končí možnost změny registrace přes email!!! Žádosti obdržené po tomto termínu již nebudou zařazeny do startovní listiny a budete je muset vyřešit až při prezentaci a to pouze v pátek 5.5.2017 od 16:00 do 20:00. Není v našich možnostech furt opravovat s časomírou startovní listinu.

Ti kdo ještě chtějí na poslední chvíli využít převodu registrace přes email, musí napsat na kontaktní email - perunmarathon@seznam.cz - Já (Vaše jméno) + stratovní číslo - přepouštím svou registraci novému závodníkovi ( Jméno, team,celé datum narození) a odešlete na kontaktní email.Bez těchto nutných indicií nebudou převody registrací umožněny( časomíra nic jiného nepříjme)!!!

díky za pochopení a už za pár dní na startu :o)

Life is Vertical

Maky

startovní numer

                        Startovni-cislo-2017_marathon

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Tak, jako každý rok i letos Vám posíláme info, jak bude vypadat vzhled startovního čísla, které ponesete na svých udýchaných hrudích:o)

Kromě výškového profilu jsou zde pro Vás i důležitá telefonní čísla- jak na pořadatele, tak i Horskou službu. Doufám, že jich nebude třeba využít a včichni doběhnete ve zdraví pro finisherskou placajdu.

life is Vertical

Maky

Konec registrací s trikem a FINISHERSKÁ PLACKA

                       

Ahoj Vyzyvazelé Peruna

Dnešním dnem byla odeslána objednávka trik pro Vás závodníky, kteří měli řádně uhrazeno startovné do termínu 31.3.2017.Zkontrolovat si můžete svůj status zde - http://entry.timechip.cz/prihlaska/vypis-prihlasek

JInak registrace pokračuje standartně dále, jen bez nároku na tričko.

A jelikož někteří jdou do Peruna s cílem, hlavně dokončit, tak pro ty zde máme ukázku Finisherské placky:o)

                            17670970_1485188484834330_1265155805_n

Life is Vertical

Maky

první info

                                   Muzi-2017-ceny

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Pomalu se blíží čas, kdy se sejdeme u startovní čáry, a tak je třeba pomalu pouštět informace do světa :o)

 První a velmi důležitou informací je informace ze strany CHKO a to ta, že letošní závod se naposledy poběží na stávající trati. Důvod je jasný a neměnný – výsadba Tetřeva Hlušce v oblasti Ropice. Proto Ti, kdo si chtějí zaběhnout ještě starého Peruna, mají letos poslední šanci neb příští rok budeme obměňovat trasu na základě povolených míst od CHKO Beskydy.

 Další a milejší informací je ta, oč budou letos nejlepší závodit.

 První muži i ženy ve svých kategoriích obdrží následující ceny:

 1.Místo – běžecká obuv od Dynafitu  + kompresky SL3S + dárkový balíček od RESTART ENERGY.

2.Místo – trekové hole od Dynafitu + dárkový balíček od RESTART ENERGY.

3.Místo – běžecký batoh od Dynafitu + dárkový balíček od RESTART ENERGY

                             Zeny-2017-ceny

Pro prvních 50 doběhnuvších závodníků je připravena čelenka od Dynafitu.

                           08-0000070579_4631-8201_promo0d0a-mountopia_headbands_s17

A po závodě opět tombola:o)

 

Tak první info je ve světe a další bude následovat

 

Life is Vertical

Maky

Posunutí času startu registrace

             470720679 35035 470720679

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Jelikož se nám toho moc nakupilo na 30- tého prosince, tak jsme nuceni o kapánek posunout start registrace. Takže natáhněte cibule, kukačky,digitálky, mobily,orloje a překlopte přesýpačky.

Start registrace je posunut na 30.12.2016 na 20.00.Tudíž o 8 hodin později:o)

děkujeme za pochopení

Perun Team

Mikuláš a start registrace

Vanoce-2016

Ahoj Vyzyvatelé Peruna

Jak se pomalu stává tradicí, na Mikuláše Perun přináčí celovečerní biják. Nejinak je tomu i letos a tak tedy přejeme pěkné koukání na tu premiéru v záři slunce:o), jež naleznete pod tímto linkem

https://www.youtube.com/watch?v=yNJMf3GTOTc&feature=youtu.be

Až dokoukáte a budete zas plní dojmů, tak stačí zajít ke kalendáři a zaškrnout si tyto 2 důležitá data.

Start registrace - 30.12.2016 ve 12:00 (To aby si pierun, jednou užil i ten nadcházející rok v poklidu:o) Zase se objeví záložka registrace, kde Vás navede postup jak se zaregistrovat přes web časomíry.

Start závodu - 6.5.2017

Life is Vertical

Maky

Novinky

aaa